Thérèse Étienne


Teresa ÉtienneObrazok
Manželství Terezy Étiennové

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 1 ratings Země: Francie  / Itálie  1958 
Trvání: 90 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama,

Režírujú: Denys de La Patellière,


OBSAH

Tereza Étiennová je prostá dívka ze švýcarského venkova, která trpí špatnou pověstí svého otce. Proto odchází z rodného kraje a přijímá zaměstnání hospodyně na zemědělské usedlosti bohatého podnikatele Antona Mullera. Tento autoritářský alkoholik se snaží získat ji jako milenku, což Tereza rezolutně odmítá, později ale s vidinou zlepšení svého společenského postavení přijímá Mullerovu nabídku k sňatku. Ve svatební den se ovšem setkává s Mullerovým synem Gottfriedem a okamžitě se do něj zamiluje.
Film Manželství Terezy Étiennové (Thérèse Étienne) vychází z románové předlohy švýcarského spisovatele Johna Knittela, která poprvé vyšla v roce 1939. O dvacet let později se námětu ujal francouzský režisér Denys de la Patellière, který jej realizoval v pařížských studiích a švýcarských exteriérech. Nijak objevné téma mileneckého trojúhelníku oživilo mezinárodní herecké obsazení v čele s tehdy slavnou Françoise Arnoul v titulní roli, jíž sekundovali britský charakterní herec James Robertson Justice v úloze jejího zaměstnavatele a později manžela a Pierre Vanneck jako jeho syn Gottfried. Film ve francouzských kinech překročil miliónovou hranici v návštěvnosti kin.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.