Schatten der Engel

Obrazok
Shadow of Angels

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 1 ratings Země: Švýcarsko  / Západní Německo  1976 
Trvání: 101 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama,

Režírujú: Daniel Schmid,

Hudba: Peer Raben,


OBSAH

Adaptace Fassbinderovy hry MĚSTO, SMETÍ A SMRT režíroval jeho švýcarský přítel, režisér Daniel Schmid. Zájem o tento méně známý Fassbinderův film byl v posledních letech podnícen komentářem ve Winterbottomově filmovém opusu TRISTRAM SHANDY (ač je pod režií podepsán Schmid, patří film jak estetikou, tak obsazením – sám hraje jednu z hlavních rolí - mezi typické fassbinderovskéí snímky).
Ingrid Caven, po Schygulle druhá Fassbinderova filmová diva (a svého času i partnerka), ztělesňuje roli prostitutky, která byla v Tristramu Shandym popsána jako „tak krásná, až zákazníci platí pouze za to, že se na ní mohou dívat“. Ve skutečnosti je její úloha ve vztahu ke klientům bolestnější. Tím, že mlčí, přijímá jejich bolesti a neštěstí za své, což jí následně vezme chuť do života.
Film je problematikou i způsobem výstavby děje („divadlo světa“) podobný ROKU SE TŘINÁCTI ÚPLŇKY. Pomalé tempo a naprostá statičnost většiny záběrů evokuje divadelní předlohu a filmovou estetiku redukcionismu.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.