Maestro e Margherita, Il

Obrazok
Mistr a Markétka

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

7.5 out of 10 based on 41 ratings Země: Itálie  / Jugoslávie  1972 
Trvání: 95 min
Hodnocení: 75%

Žánr: Romantický, Fantasy, Drama,

Režírujú: Aleksandar Petrović,

Hudba: Ennio Morricone,


OBSAH

V moskevském divadle Varieté se blíží premiéra podle historické předlohy Nikolaje Afanasijevice Maksudova o Pilátu Pontském, krutém prefektovi římské provincie Judea. Předběžná cenzura ruku v ruce se zkostnatělým byrokratickým aparátem hru na poslední chvíli zakáže. Její autor, umělecky obdařený spisovatel Maksudov známý v literárních kruzích spíše pod pseudonymem Maestro, je tím zdiskreditován a profesně zcela zničen. Zůstává při něm jen jeho milenka, půvabná Margareta Nikolajevna, která s ním i nadále plánuje společný život, teď už ovšem ve společenském ústraní. Na stranu dobra a pravdy se v rozhodující chvíli přidává profesor Woland, odborník v otázkách černé magie.

Bulgakovův nejúspěšnější román Mistr a Markétka se až dosud dočkal hned několika více či méně úspěšných zfilmování, adaptace původem francouzského režiséra Aleksandara Petroviće však byla mezi nimi první a dlužno dodat, že svou, s ohledem na rozsah literární předlohy, skromnou devadesátiminutovou stopáží zatím asi nejkratší.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.