L'Oeil du malin

Obrazok

  
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

7.8 out of 10 based on 0 ratings Země: Francie  / Itálie  1962 
Trvání: 80 min
Hodnocení: 78%

Žánr: Drama,


OBSAH

Mladý pařížský novinář Albin Mercier je svou redakcí vyslán do Bavorska, aby napsal reportáž o současném životě v Německu. Tady se seznámí s mondénním manželským párem Hartmanových. Hartmanovi jsou bohatí a vypadají jako velmi šťastný pár, Albinovou společností jsou potěšeni. Albin však postupně začne zaujímat místo Andrease Hartmana...
Jeden z hlavních představitelů francouzské nové vlny, Claude Chabrol, podal s filmem OKO ZLA jeden z nejlepších příkladů své tvůrčí invence a vzorů pro svou další práci. Film je sice podle prvního zdání otřepaným příběhem manželského trojúhelníku, disponuje ale silnou dramatickou gradací a vnitřním napětím, které jsou tak typické pro Chabrolovy filmy vzdávající hold mistrovi v oboru, Alfredu Hitchcockovi. Stejně jako jiná Chabrolova díla té doby, ani OKO ZLA nebylo ve své době přijato příliš příznivě, přesto dnes patří do zlatého fondu francouzské kinematografie. Film vzniknul ve francouzsko-italské koprodukci, ale natáčelo se také v Německu, z čehož vyplynula účast několika německých herců. Herecké obsazení je velmi střídmé, vyniká především ústřední trojice v čele s režisérovou pozdější manželkou Stéphane Audran. Ve Francii měl film premiéru 2. května 1962, dodnes bývá uváděn na filmových přehlídkách.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.