Tigre aime la chair fraiche, Le

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

6.9 out of 10 based on 9 ratings Země: Francie  / Itálie  1964 
Trvání: 90 min
Hodnocení: 69%

Žánr: Thriller,

Režírujú: Claude Chabrol,


OBSAH

Do Francie přijíždí turecký velvyslanec Baskine, který má podepsat důležitou obchodní smlouvu. Hned po svém příletu se stane terčem atentátníků, načež je mu k osobní ochraně přidělen francouzský tajný agent Rapière, známý pod přezdívkou Tygr. Vzápětí je unesena velvyslancova dcera Mehlica. Tygr zjišťuje, že nepřítel je ve vlastních řadách, jde o velvyslancova tajemníka...
Film LE TIGRE AIME LA CHAIR FRAICHE (Tygr má rád syrové maso) je překvapivým vybočením z tvůrčí linie slavného režiséra Claude Chabrola, jeho vznik ale má svou logiku. Claude Chabrol se koncem padesátých let etabloval jako inovační filmař francouzské nové vlny, počátkem následující dekády ale trpěl nepřízní diváků a kvůli finanční ztrátovosti svých filmů ztratil důvěru producentů. Společnost Gaumont, inspirovaná celosvětovým úspěchem Jamese Bonda, pověřila Chabrola natočením podobného francouzského filmu s tajným agentem. Do hlavní role byl obsazen Roger Hanin, který byl také autorem scénáře. Přestože je dnes tento snímek celkem právem přehlížen, ve své době měl úspěch a Chabrol se pak znovu mohl vrátit k natáčení filmů podle vlastních představ. Film LE TIGRE AIME LA CHAIR FRAICHE vznikl ve francouzsko-italské koprodukci a natáčel se mimo jiné v Egyptě. Zajímavostí je, že Chabrolova manželka Stéphane Audran, která od něj dostávala převážně hlavní role, se zde mihla jen v epizodě operní zpěvačky. Ve Francii měl film premiéru 18. listopadu 1964.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.