Biikenbrennen - Der Fluch des Meeres

Obrazok
Wavlewova kletba

  
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Německo  1999 
Trvání: 90 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Thriller,

Režírujú: Ethan Hawke,


OBSAH

Nevěří na duchy ani na záhady a chce mít svůj klid. Proto nedovolí, aby byl na jeho pozemku zapálen tradiční táborák, který odhání od pobřeží ducha krvežíznivého piráta Wavlewa. Jenže poté, co jeho dcera záhadně zmizí, začne se zajímat nejen o staré legendy, ale i o své sousedy...

Hlavní postavou strašidelného příběhu je vdovec Marc Fölster, majitel prosperující softwarové firmy, který se přestěhuje se do vesnice na pobřeží Severního ledového oceánu, protože jeho malá dcera Johana trpí astmatem a on slíbil její matce, která zemřela na stejnou nemoc, že se o dceru postará a najde místo, kde se jí bude lépe dýchat... Jako městský člověk, expert na počítače a realista stojící pevně nohama na zemi, má od prvního okamžiku potíže s vesnickou mentalitou, což se v malé komunitě projevuje na jedné straně poněkud problematickým soužitím, a na straně druhé vyvolává částečně oprávněný dojem, že Marc je arogantní cynik. Přestože by s vesničany nejraději neměl nic společného, jeho dům bohužel stojí na místě, kde vesničané každý rok v únoru pořádají tradiční slavnost "Biikenbrennen". Ta se konala vždy v únoru a pálil se během ní velký oheň, který měl zabránit prokletému duchovi piráta Wavlewa, aby se vrátil a pokračoval ve svém řádění. Podle pověsti Wavlew se svými muži unášel v 15. století děti, které pak museli vesničané vykupovat svým majetkem. Potíže vyvrcholí v okamžiku, kdy Marc, který nemá pro pověry vesničanům pochopení, zakáže, aby každoroční slavnost na jeho pozemku blízko domu uspořádali. Velmi záhy se však ukáže, jak velká chyba to byla. Ve vsi a okolí ze začnou dít podivné věci. Trosky lodi pirátů uložené v místním muzeu začnou procházet podivnou proměnou a pak jednoho rána Marc zjistí, že jeho dcerka Johanna zmizela. Zpočátku se sice zoufalý otec domnívá, že je to jen špatný vtip, kterým se mstí vesničané, velmi brzy však zjistí, že má proti sobě mocné záhrobní síly, hnané dávnou kletbou. A pokud chce Marc svou dceru zpět, musí se s nimi pustit do boje.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.