Rendez-vous de juillet

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

6 out of 10 based on 6 ratings Země: Francie  1949 
Hodnocení: 60%

Žánr: Drama, Komedie,

Režírujú: Jacques Becker,

Hudba: Jean Wiener,


OBSAH

Mladík Lucien pochází ze středostavovské rodiny a touží stát se výzkumníkem a badatelem. V tom se ale liší od názoru svých rodičů, kteří pro něj plánují kariéru konvenčnějšího charakteru. Po několika rozepřích s otcem odchází Lucien z domu a připojuje se ke skupině přátel, mladých nadšených lidí, kteří začínají jako herci, spisovatelé a režiséři. Později se Lucienovi naskytne možnost připojit se k vědecké expedici. Přípravami na cestu je natolik zaměstnán, že mu úplně unikne, když se jeho přítelkyně Christine sblíží s kolegou z divadla...
Filmem RENDEZ-VOUS DE JUILLET (Setkání v červenci) zasáhl režisér Jacques Becker významným způsobem do francouzské kinematografie. Životná a hodnověrná sonda do osudů poválečné generace mladých lidí plných energie byla zpracována tak, že v historii filmu značně předběhla svou dobu. Práce s kamerou nebo střihem sice ještě plně spadala do tradičního stylu filmařiny, celkovým vyzněním se ale film zařadil mezi předchůdce francouzské nové vlny. Ostatně její pozdější tvůrci se často odvolávali na Beckera a jeho práci. V návaznosti na téma filmu není nijak překvapivé, že se v něm objevila řada nadějných (a později slavných) osobností francouzské kinematografie, i když některým z nich odborníci vytýkali nedostatek zkušeností a tím pádem ne zcela přirozený herecký projev. Od odborných korporací získal Becker za režii filmu dvě ocenění. Francouzská premiéra se konala 6. prosince 1949, ještě předtím byl ale film uveden na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.