Coeur sur la main, Le

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 2 ratings Země: Francie  1949 
Trvání: 95 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Komedie,

Režírujú: André Berthomieu,

Hudba: Georges Van Parys,


OBSAH

Léon Ménard je prostým venkovanem, ve své rodné vesnici hraje přes týden na varhany v kostele, o víkendech je pak harmonikářem na tanečních zábavách. Když přijde o práci, odchází do Paříže, kde se dá dohromady s nezaměstnanou zpěvačkou Marií Pinsonovou. Začne se jim dařit a brzy si otevřou vlastní klub. Nabídku k sňatku ale Marie odmítá, načež se Léon vzdává všeho, čeho dosáhl a odchází se živit jako pouliční zpěvák.
Francouzský režisér André Berthomieu proslul svým kontroverzním názorem, že film není umění, ale obchod, což ostatně dokládá i většina jeho tvorby, komerčně úspěšné, umělecky ovšem málokdy na výši. V případě filmu Srdce na dlani (Le coeur sur la main) vsadil na stoupající popularitu komika Bourvila, jemuž po bok postavil vycházející hvězdu Michèle Philippe (hráli spolu již o dva roky dříve ve filmu U okna – Par le fenetre, 1946). Film měl ve Francii premiéru 29. června 1949 a s více než třemi a půl milióny diváků v kinech patřil tehdy k nejúspěšnějším snímkům.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.