Bramwell

Obrazok
Doktorka Bramwellová

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 4 ratings Země: Velká Británie  1995 
Trvání: 54 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama,

Režírujú: David Tucker, Paul Unwin,

Hudba: Stephen Warbeck,


OBSAH

Tento britský dramatický seriál o nekonvenční doktorce Eleanor Bramwellové z viktoriánského Londýna diváky ohromil, zaujal, ale občas i děsil svým dějem.
Mužská profese. Ženská vášeň.
V roce 1895 se předpokládalo, že ženy nebudou chodit do práce, ale že se budou starat o domácnost a svoje děti. Jen některé si vydobyly výsadu, že pracovaly jako učitelky nebo ošetřovatelky. Jedna žena ale byla odhodlaná toto pravidlo změnit. Eleanor Bramwellová (Jemma Redgrave) pracuje zatím pouze pod dozorem sira Herberta Hamiltona (Robert Hardy). Není ale šťastná. Poté, co Hamiltonovi po jeho chybě zemře zdravá mladá matka, se Eleanor rozhodne, že změní historii lékařství. Nejdříve je kvůli tomuto rozhodnutí zesměšňována spolužáky a studenty lékařské fakulty. Ani doma to nemá jednoduché. Ač sama pochází z lékařské rodiny, je od svého otce Roberta Bramwella (David Calder), taktéž doktora, tvrdě vyslýchána. Po překonání mnoha potíží si začne přece jenom plnit svůj dávný sen. Od lady Cory Petersové (Michele Dotrice) dostane darem renovovaný dům a otevře si tam svoji vlastní ošetřovnu s názvem "The Thrift". Ale v 19. století se považovala profese doktora výhradně za mužskou... Má Eleanor opravdu šanci přežít, ošetřovnu si udržet a budou ji její mužští kolegové skutečně uznávat?

Charles Sheldon (Robert Glenister) pracuje jako dodavatel chirurgického vybavení pro ošetřovnu "The Thrift". Cestou za doktorkou Eleanor Bramwellovou je svědkem ošklivé nehody, kdy je obětí mladá elegantní žena. Zcela vyčerpanou ji dopraví svým kočárem na ošetřovnu "The Thrift". Když Eleanor prohlíží pacientku, je v šoku, protože zjistí, že je to ve skutečnosti mladý muž Frederick Hackett (Hans Matheson). Ostatní pacienti a ošetřující personál nejsou nadšeni, že mají Fredericka ve své blízkosti, ale jeho zranění jsou vážná a tak ho musí nechat Eleanor přes noc na ošetřovně. Následující den, opilý pacient pan Beamish čeká na ošetření tržné rány na ruce, ale pod vlivem alkoholu napadne mladého Fredericka, rozbitou lahví ho těžce pořeže na krku a prchne... Frederick ztrácí mnoho krve a Eleanor v boji o jeho život rozhodne, že mu daruje svou vlastní krev a udělá transfůzi. Když se Charles Shelton dozví o zlém útoku na Fredericka a jeho velmi kritickém zdravotním stavu, je velmi znepokojený a navštíví Eleanor a Fredericka na ošetřovně. V očích Eleanor je Charlesovo gesto a chování velmi "džentlmenské". Když se pomalu začne lepšit Hackettův zdravotní stav a nabude vědomí, vyjádří Frederick svůj dík panu Sheldonovi. Nakonec se mladý Frederick díky doktorce Eleanor Bramwellové a jejímu personálu zotaví. Ještě než odejde z její ošetřovny, Eleanor shledá, že Frederick žije špatným způsobem života a proto v zoufalé snaze mu nějak pomoci jej přesvědčuje, aby nastoupil do evangelické polepšovny pana Sullivana (Robert Pugh), ale Frederick odmítne a Eleanor je zklamaná...

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.