Oeil pour oeil

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Francie  / Itálie  1957 
Trvání: 113 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama,

Režírujú: André Cayatte,


OBSAH

Doktor Walter je výborný chirurg a působí na Blízkém východě. Jednoho večera jej doma vyhledá pan Bortak se svou vážně nemocnou ženou. Walter je posílá do nemocnice, cestou se ale porouchá auto a žena kvůli pozdnímu příjezdu umírá. Bortak přičítá smrt manželky Walterovi, ten ale vinu necítí, protože v domácím prostředí své vily nemohl zasáhnout. Walter postupně zjišťuje, že Bortak jej sleduje, jednou za něj zaplatí i útratu v baru. Walter nechce zůstat dlužen a Bortaka se snaží najít, cestou mu ale někdo ukradne kola u auta. Nakonec Bortaka najde a ten mu slíbí doprovod do Damašku. Walter ale cestou zjišťuje, že Bortak spřádá sebevražednou pomstu a že jejich cesta vede do nekonečné pouště.
Film Oko za oko (Oeil pour oeil) vznikl v režii slavného francouzského filmaře André Cayatta, který se tímto drsným dobrodružným příběhem odklonil od své dosavadní koncepce v tvorbě justičních dramat s kriminální zápletkou. Natáčení probíhalo v Nice a zdání asijské pouště evokovaly exteriérové scény pořízené ve španělské Andalusii. Ústřední dvojici doktora Waltera a samozvaného mstitele Bortaka vytvořili významní herci z Německa a Itálie Curd Jürgens a Folco Lulli, podruhé přizval Cayatte ke spolupráci také italskou divadelní hvězdu Leu Padovani, zahrál si tu i původem turecký zpěvák Darío Moreno. Naproti tomu francouzské hvězdy byly degradovány do pozice podružných postav (Micheline Gary, Pascale Audret). Film měl ve Francii premiéru v září 1957 a v kinech dosáhl velmi dobré návštěvnosti.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.