Giuseppe Verdi

Obrazok
Tři lásky Giuseppa Verdiho
The Life of Giuseppe Verdi

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Itálie  1938 
Trvání: 110 min
Hodnocení: 0%

Režírujú: Carmine Gallone,


OBSAH

Film sleduje životní dráhu slavného skladatele Giuseppa Verdiho prostřednictvím osudových žen jeho kariéry, od dětství stráveném na venkově, přes první úspěchy, úmrtí manželky Margherity Barezzi, druhé manželství s Giuseppinou Strepponi až po setkání s českou operní pěvkyní Terezou Stolzovou.
Italský režisér Carmine Gallone měl zálibu ve výpravných filmech a za svou dlouhou kariéru natočil několik životopisů významných umělců. Podle vlastního scénáře natočil v roce 1938 film Giuseppe Verdi, uvedený v českých kinech jako Tři lásky Verdiho. Titulní roli slavného skladatele ztvárnil dobový idol Fosco Giachetti, jeho první předčasně zemřelou manželku Margheritu hrála Germana Paolieri, v úloze druhé manželky Giuseppiny mohli diváci vidět francouzskou hvězdu Gaby Morlay a českou zpěvačku Terezu Stolzovou hrála původem rumunská operní pěvkyně Maria Cebotari. Film byl s úspěchem uveden na festivalu v Benátkách, kde získal pohár Fašistické národní strany. Italská premiéra proběhla v srpnu 1938, ve většině dalších zemí byl snímek uveden až v roce 1940.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.