Hercule

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 2 ratings Země: Francie  1938 
Trvání: 105 min
Hodnocení: 0%

Režírujú: Alexandre Esway,


OBSAH

Provence, v malé vesnici je právě v plném proudu letní sklizeň. Při tom se zraní starý farmář Maffre, který cítí, že umírá. Při té příležitosti sdělí svému synu Herculovi, že není jeho pravým otcem, tím je vzdálený bratranec, který kdysi odešel od rodiny hledat štěstí do Paříže. Hercule se s touto informací vydá do Paříže skutečného otce hledat. Přichází pozdě, otec nedávno zemřel. Ale jako tiskový magnát a vydavatel populárního deníku zanechal bohaté dědictví. Venkovský dobrák Hercule se jako jeho právoplatný dědic dostává do soukolí intrik a korupce...
Film HERCULE vznikl podle scénáře úspěšného Carla Rima, který tvořil příběhy různých žánrů. Pro realizaci filmu byl původně angažován Jean Grémillon, který se však po natočení několika sekvencí další práce vzdal s argumentem, že jsou mu bližší psychologická dramata a na pořízení veselohry se necítí. Režijní pozici pak převzal Alexander Esway, tvůrce maďarského původu. Výsledkem jeho snažení byla poměrně zdařilá komedie, jejíž hvězdou byl Fernandel. Ten podle dobové kritiky tímto filmem posunul své komediální výkony od rutiny k nadprůměru. Zatímco Grémillon se chtěl soustředit na scény z Provence (čímž připomínal venkovská sociální dramata Marcela Pagnola, taktéž s Fernandelovou účastí), na Eswayově realizaci se výrazným způsobem podílel Carlo Rim, který byl dobře obeznámen s praktikami ve vydavatelstvích a mezi novináři, a pod jeho dohledem tak vznikla kvalitní satirická veselohra. Film se natáčel od srpna do listopadu 1937 a premiéru měl 5. března 1938.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.