Day the Earth Stood Still, The

Obrazok
Den, kdy se zastavila Země

    
Celkové hodnotenie

7.5/10 (2 hlasů)

7.8 out of 10 based on 1209 ratings Země: USA  1951 
Trvání: 92 min
Hodnocení: 78%

Žánr: Katastrofický, Thriller, Sci-Fi, Drama,

Režírujú: Robert Wise,

Hudba: Bernard Herrmann,


OBSAH

Snímek Den, kdy se zastavila Země vypráví příběh mimozemšťana Klaatua, který jednoho dne přistane na Zemi. Hlásá příchod v míru a vyžaduje si setkání s představiteli všech států světa, před kterými hodlá přednést své poselství. Když se však dozví, že to je věc zhola neuskutečnitelná, opustí své dosavadní obydlí a vydá se do světa na vlastní pěst...

Film vznikl v době rozpuku Studené války a strachu z nové hrozby- možnosti rozpoutání atomového konfliktu. Autoři snímku se v něm jasně vymezují proti dalšímu vývoji této nesmírně ničivé zbraně. Z filmu je tak cítit kritika postoje tehdejších politiků, kteří namísto mírové dohody zvolili zbrojení a udržování paranoidní atmosféry strachu před podlým nepřítelem.


Odkaz bol úspěšne zmazán!

alfatanker: To ešte existovali na Západe tvorcovia, ktorí mali humanistické zmýšľanie a odmietali imperialistickú doktrínu jadrovej vojny- ktorú sme aj my odmietali. Žiaľ čeliť USA v tom čase bolo možné iba silou proti sile- iba tomu rozumeli.
26. 01. 2013 reagovat

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.