Sinéad Cusack


(Sinéad Mary Cusack)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 18.2.1948

Miesto Narodenia: Dalkey, Irsko,

 

...více

Životopis

"Herectvím se bojácná a plachá osoba mstí světu."

Sinéad Moira Cusack je irská divadelní, televizní a filmová herečka. Obdržela dvě nominace na cenu Tony Award - za nejlepší herečku v hlavní (film MUCH ADO ABOUT NOTHING) a ve vedlejší (film ROCK'N'ROLL) roli. Její rodiče byli herci a její tři sourozenci jsou také herci.

Její první hrané role se konaly v dublinském Abbey Theatre. V roce 1970 vystupovala v hlavní roli s Peterem Sellersem ve filmu HOFFMAN. V roce 1975 se přestěhovala do Londýna a připojila se k Royal Shakespeare Company. Roku 1984 debutovala na Broadwayi. Objevila se ve filmové adaptaci novely Grahama Swifta Waterland. Její nejlepší jevištní rolí je postava Mai O'Hara ve hře Our Lady of Sligo, se kterou vystupovala v Irsku, na Broadwayi a v Národním divadle v Británii. Roku 2004 natočila paní Thorntonovou v minisérii BBC NORTH AND SOUTH a o dva roky později film V FOR VENDETTA.

Jejím manželem je herec Jeremy Irons, kterého si vzala roku 1978, mají spolu dva syny Sama a Maxe. Před tím, než se vzali, porodila Sinéad roku 1968 syna, kterého dala k adopci. Bylo odhaleno, že oním synem je irský politik Richard Boyd Barrett. Vídají se spolu a mají hezký vztah matky a syna. Sinéad je patronka skupiny vedoucí kampaně pro lidská práva a demokracii v Barmě "Burma Campaign UK".
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.