Eva Vejmělková

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 4.3.1969

Miesto Narodenia: Karviná, Československo,

 

...více

Životopis

V roce 1985 došlo k osudovému setkání, které zcela ovlivnilo profesní a hlavně soukromý život tehdy 16-ti leté Evy, studentky ostravské herecké konzervatoře a rodačky z nedaleké Karviné. Byla oslovena slovenským režisérem Dušanem Rapošem, v té době dvojnásobně starším, zda by chtěla ztvárnit hlavní roly v nově připravovaném filmu FONTÁNA PRE ZUZANU. Tímto momentem nejenže odstartovala svou hereckou kariéru, ale mezi mladou herečkou a režisérem vzniká láska na první pohled. Od té doby jsou jejich životní, ale i pracovní cesty spjaty.

Jako „Zuzana z fontány“ se dostala do podvědomí široké veřejnosti. Následnou rolí „Píšťalky“ ve třetím pokračování Kleinových „Básníků“ vše umocnila a „Hankou“ v seriálu CHLAPCI A CHLAPI podtrhla. Stává se tak, díky svému půvabu, symbolem krásy své doby. Je obsazována také do rolí princezen. Objevuje se ovšem i v polském filmu PENELOPY, kde se nebojí prodat svůj půvab naplno v nahotou nabitých scénách. Z „Fontány“, na svou dobu poměrně úspěšného filmu, se postupně stává trilogie, ale kvalita a ohlas diváků včetně kritiky, jde rapidně dolů. I přesto třetí díl získal dvě velmi významná ocenění na filmových festivalech v USA. Hrála i v hollywoodském velkofilmu DRAČÍ SRDCE. Jako divadelní herečka excelovala v monodramatu Marie, ke kterému si napsala i libreto a v němž hrála i v Paříži. Jako poetka se podílela na textech árií do operně-baletního dramatu Pietro a Lucia.

Kromě herectví také vystudovala psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Tvrdí, že dobrý herec musí být tak trochu psycholog, aby se mohl snadněji vžít do charakteru postavy, kterou má ztvárnit. Nějaký čas se také věnovala práci s drogově závislými. Tato zkušenost jí určitě pomohla v psychologickém dramatu ze života drogově závislých lidí SUZANNE, kde byla její hlavní role vysoce hodnocena zahraniční kritikou. Příběh má i dnes velkou odezvu u samotných narkomanů, kterým je film pouštěn jako memento v psychiatrické léčebně v Bohnicích v rámci léčby.

Až v roce 2000 si vzala muže svého života, Dušana Rapoše, a to přímo v Las Vegas. A nebyla to jen tak nějaká svatba. Měla rudé svatební šaty a oddával ji imitátor Elvise Presleyho ve slavné Graceland Wedding Chapel. Ve městě kasin i počali jejich první dceru Taru. Eva už v té době věděla, že se už herectví věnovat nehodlá, jelikož mateřství odkládala hodně dlouho. Prohlásila, že dobrá máma je určitě víc než vystresovaná a frustrovaná stárnoucí herečka. Pobývali všichni dlouhou dobu v zahraničí,kde měl její manžel pracovní povinnosti a to až do roku 2004, kdy se narodila druhá dcera Rita. V současné době si užívá rodinného života v Havířově, kde mají společný dům s její sestrou a rodinou. Společně tvoří nerozlučnou komunitu, kde se všichni milují a chrání před okolním světem.

A touto „rolí matky“ se Evě splnil životní sen...
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.