François Berléand

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 22.4.1952

Miesto Narodenia: Paříž, Francie,

 

...více

Životopis

François Berléand je francouzský herec pocházející z hlavního města, kde se narodil 22. dubna roku 1952 ve znamení býka. Na svém kontě má již více než 200 rolí a ve své rodné zemi je velmi populární. Čeští diváci ho povětšinou znají jako inspektora Tarconiho z filmů KURÝR.

François je také držitelem několika filmových cen. V roce 2000 získal Césara za vedlejší roli ve filmu MŮJ MALÝ PODNIK (Ma petite entreprise), v roce 2003 byl nominován na Césara, za ztvárnění ústřední role ve snímku JAK ŘEKNETE, PANE / JAK ŘEKNETE, ŠÉFE (Mon idole). Za stejnou roli získal téhož roku v Paříži cenu Étoiles d'Or (Zlatá hvězda). V roce 2005 byl nominován na Césara za vedlejší roli ve filmu SLAVÍCÍ V KLECI (Choristes, Les). Snímek byl nesčetněkrát oceněn na festivalech po celém světě a dokonce nominován na Oscara (cizojazyčný film, píseň).

V roce 2006 vydal François Berléand životopisnou knížku pod názvem Syn neviditelného muže (Le fils de l'homme invisible) popisující jeho dětství. Tu však u nás budete shánět jen těžko. V současnoti připravuje hned několik snímků. Mezi ně patří MIŠMAŠ (Micmacs à tire-larigot), Le CONCERT, Le SIFFLEUR, kde si zahraje postavu Armanda, a v neposlední řadě ho uvidíme v akčním krimi filmu francouzské produkce KALACH, kde si zahraje po boku Gérard Depardieua. Premiéra je naplánována již na tento podzim.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.