Richard Kiel


(Richard Dawson Kiel)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 13.9.1939

Zemřel: † 10.9.2014

Miesto Narodenia: Detroit, Michigan, USA

 

...více

Životopis

Tento obrovský 2,18 metrů měřící herec se proslavil hlavně hraním různých obřích zloduchů, siláků a příšer. Předtím, než se stal hercem, se živil jako vyhazovač v baru či prodavač hřbitovních pozemků.

Hereckou kariéru započal v různých televizních seriálech a jeho první celovečerní film byl EEGAH, kde hrál pravěkého muže bydlícího v jeskyni. Dále se objevil například ve filmu NEJTĚŽŠÍ YARD, kde svého času zazářil Burt Reynolds. Richard měl roli obrovitého trestance hrajícího americký fotbal proti bachařům. Mihnul se i v jednom díle PROFESIONÁLŮ v roli brutálního atentátníka a zároveň člena motorkářského gangu.

Ovšem jeho nepopíratelně nejslavnější role je bondovský záporák Jaws (v českém dabignu známý jako Zub), který je vybaven železnými čelistmi a dokáže rozkousat cokoliv. Tato role byla naprosto geniální a Jaws/Zub patří k tomu nejlepšímu, co bylo kdy v bondovkách viděno. V této roli působil naprosto nepřemožitelně. V bondovce AGENT, KTERÝ MNE MILOVAL začal dokonce jíst auto a byl diváky tak oblíbený, že to dotáhl i do dalšího dílu MOONRAKER, kde zase překousl ocelové lano od lanovky. Ke konci se s Bondem (Roger Moore) vlastně i spřátelil a pomohl mu zachránit svět. Tím se ovšem s bondovskou sérií nerozloučil a nadaboval i několik videoher.

V roce 1992 měl vážnou automobilovou nehodu a od té doby má problémy s rovnováhou. Při chůzi používá hůl a na delší tratě jezdí na scooteru. Ve filmu RIVALOVÉ je zabírán jen od pasu nahoru. Jen 2x je tam zabíráno celé jeho tělo, a to se vždy o něco opírá.

Nyní vlastní filmovou produkční společnost v Oakhurstu v Kalifornii. Richard Kiel je dnes legendou a i když málokdo zná jeho jméno, tak postavy, které ztvárnil, jsou nezapomenutelné.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.