Neri Parenti

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 26.4.1950

Miesto Narodenia: Florencie, Toskánsko, Itálie

 

...více

Životopis

Neri Parenti se narodil ve Florencii 26.4.1950. Vystudoval politologii a u filmu začal jako žák režiséra Pasquala Festa Campanileho (28.7.1927-25.2.1986). Byl jeho pomocníkem u všech filmů v období let 1972-1979.

V roce 1979 Parenti uvádí svoji první komedii JOHN TRAVOLTO... DA UN INSOLITO DESTINO (ironická imitace HOREČKY SOBOTNÍ NOCI). Po té již začíná dlouhodobá spolupráce s Paolem Villaggiem. Nejprve je to televizní seriál GIANDOMENICO FRACCHIA (zde se objevuje Villaggio jako nesmělý úředníček, ve filmu se také objevuje Gigi Reder) a po té již startuje série filmů o neúspěšném účetním Ugo Fantozzim v hlavní roli s Paolo Villaggiem.

Nezapomenutelnéh jsou role účetního Filiniho (Gigi Reder) či slečny Silvani (Anna Mazzamauro). První dva snímky ještě režíroval v letech 1975 a 1976 Luciano Salce, od třetího dílu MALÉRY PANA ÚČETNÍHO již režíruje Neri Parenti. Tento třetí díl, se stal nejúspěšnějším z celé série. Přichází dalších 6 dílů „pod vedením“ Parentiho. Poslední díl PAN ÚČETNÍ OPĚT ZASAHUJE režíroval již Domenico Saverni. Celá osmdesátá léta natáčel Parenti své komedie v podstatě výhradně s Villagiem. Kromě Fantozziho to byly dva díly snímku ŠKOLA ZLODĚJŮ (1986 a 1987), HASIČI (1985), VYHRÁL JSEM V LOTERII (1989). Počátkem devadesátých let natočil Parenti tři díly BLÁZNIVÉ KOMEDIE, kde se setkali jako dvojice s nevyčerpatelnými možnostmi a nápady Paolo Villaggio a Renato Pozzetto.

V roce 2002 režíruje Parenti film NATALE SUL NILO s Massimo Boldim a Christianem de Sicou. Tyto snímky začínající názvem NATALE…. (VÁNOCE V…) se objevují od roku 2002 téměř pravidelně, co rok to film, až do roku 2010 (NATALE IN SUD AFRICA). Massimo Boldi se v této sérii objevil naposledy v roce 2005 ve snímku NATALE A MIAMI (VÁNOCE V MIAMI). Syn slavného režiséra a herce Vittoria De Sicy Christian, je však Parentimu novým dlouhodobým partnerem, hraje ve všech dílech a objevuje se i v nejnovější Parentiho komedii o pětici přátel AMICI MIEI – COME TUTTO EBBE INIZIO (2011), která je velkou konfrontací s Monicelliho veleúspěšnou trilogií AMICI MIEI (MOJI PŘÁTELÉ). V Parentiho komedii se objevují jako protagonisté Christian De Sica, Michele Placido, Giorgio Panariello, Paolo Hendel a Massimo Ghini.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.