Sydney Pollack


(Sydney Irwin Pollack)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 1.7.1934

Zemřel: † 26.5.2008

Miesto Narodenia: Lafayette, Indiana, USA

Miesto úmrtí: Pacific Palisades, Los Angeles, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Sydney Pollack se narodil v americkém Lafayette ve státě Indiana. Jeho rodiče se rozvedli, otec (alkoholik) poté zemřel ve svých 37 letech. V té době bylo Sydneymu 16 let. Svou dráhu započal jako herec, když se v mládí zajímal o divadlo. Vyniknul ale jako režisér.

Jeho filmy se do povědomí diváků zapisují svým svérázným a mnohdy neobvyklým a zajímavým zpracováním. První velký úspěch zaznamenal filmem KONĚ SE TAKÉ STŘÍLEJÍ (1969), za který dostal několik mezinárodních cen (Na VII. MFF v Moskvě 1971 byl vyznamenán Cenou Svazu filmových umělců SSSR, téhož roku získal Grand Prix belgické filmové kritiky). Jane Fonda si tu zahrála svou doposud nejzajímavější roli a představitel manažera Roskyho Gig Young získal Oscara 1970 za nejlepší výkon ve vedlejší roli.

Jeho dalším úspěchem byl film TOOTSIE s Dustinem Hoffmanem, mnohem větší ale sklidil za jeden z nejuznávanějších romantických filmů – za VZPOMÍNKY NA AFRIKU. Tento snímek získal roku 1985 Oscary za nejlepší film, za režii, za adaptovaný scénář, za kameru, za původní hudbu, za výpravu a za nejlepší zvuk. Jde o příběh milostného trojúhelníku - ženy plné pevné vůle Karen Blixenové (Meryl Streep), jejího nevěrného manžela (Klaus Maria Brandauer) a tajemného bílého lovce (Robert Redford).

Své filmy orientuje na všemožné žánry od komedie přes romantiku až k thrillerům a politickým dramatům. Sám si ve svých snímcích rád sem tam vystřihne nějakou malou roli, nebo hraje ve filmech svých kolegů. Je hercem, režisérem a producentem v jedné osobě.

V roce 1958 se oženil se svou bývalou žákyní Claire Griswold. Narodily se jim tři děti – jejich syn Steven Pollack zemřel při letecké havárii v Santa Monice, dcera Rebecca Pollack pracovala jako vice presidentka filmové produkce v United Artists, a jejich nejmladší dcera Rachel Pollackse narodila roku 1969.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.