Jack Carson


(John Elmer Carson)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 27.10.1910

Zemřel: † 2.1.1963

Miesto Narodenia: Carman, Manitoba, Kanada

Miesto úmrtí: Encino, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Herec John Elmer Carson, uměleckým jménem Jack Carson se narodil 27. října 1910 v Carmanu v Manitobě, Kanada. Krátce po jeho narození se rodiče přestěhovali do USA a žili v Millwaukee, kde později Jack navštěvoval základní školu, střední, Hartford, a poté nastoupil na vojenskou akademii St. John. Na přání otce a díky tělesným dispozicím, měl John před sebou slibnou kariéru pilota, ale vše dopadlo jinak. Vzhledem k hereckým aktivitám již na střední škole, vstoupil na uměleckou dráhu nejprve v pozici estrádního – vaudevillového umělce. Projevil veliký smysl pro humor, a dokázal jej předvést i na prknech s nenásilnou elegancí a vtipem, při kterém se válelo obecenstvo doslova smíchy.

V důsledku zavedení rádia do všech domácností, a také velké konkurence zvukového filmu, nebyl už o vaudevill takový zájem jak dříve, a proto se Jack pokoušel o štěstí u filmu v Hollywoodu. Začínal v rádiu, které mu také hodně pomohlo v kariéře, a v době vystupování v Music Kraft Hall, setkal se s Bingem Crosbym, a to vedlo k dalším okolnostem, které nakonec vyústily ve vlastní Show Jacka Carsona.

Ve filmu debutoval po boku Humphreye Bogarta ve filmu STAND-IN (1937). Převážně komediální herec dokázal, že umí hrát i vážné a dramatické role: MILDRED PIERCOVÁ (1945), kde vedle Joan Crawford ztvárnil vedlejší roli Wallyho Faye a získal také nominaci na Oscara. Zajímavá byla role ublíženého, rozporuplného syna "Velkého táty" Goopera Poolitta v KOČCE NA ROZPÁLENÉ PLECHOVÉ STŘEŠE (1958), dále obdržel ocenění kritiků za své pojetí v hudebním dramatu ZRODILA SE HVĚZDA (1954). Jako herec na volné noze smluvně hrál ve filmech společností MGM, RKO a Warner Brothers. Jeho další činností bylo působení v TV projektech THE GUY MITCHELL SHOW (1957), BONANZA (1959), ALCOA THEATRE(1959), THE TWILING ZONE (1961) a mnoha dalších.

Urostlý 1.90 m vysoký svalovec a bohém byl čtyřikrát ženatý – s Elizabeth Lindy, Kay St.Germain Wells, s níž měl dvě děti, s Lolou Albright a Sandrou Jolley od roku 1961 až do své smrti. Miloval diskuze o filozofii, před smrtí začal psát knihu o náboženství. Rád zpíval a občas vystupoval jako cirkusový klaun v utajení. V roce 1962, při studiu hry Critic´s Choice na Broadwayi, se náhle zhroutil a byl převezen do nemocnice, kde mu byla diagnostikována rakovina žaludku. Jack Carson zemřel zakrátko a náhle k překvapení všech svých kolegů, v kalifornském Encinu ve věku pouhých 52 let dne 2. ledna 1963. Na hollywoodském chodníku slávy má dvě hvězdičky. Osobní citát: „Fanoušci jsou lidé, kteří nenechají herce samotného v pocitu být sám sebou“.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.