...více

Životopis

Ruth Drexel byla německou herečkou, režisérkou a divadelní režisérkou. Její nejznámější rolí byla svérázná matka vyšetřovatele, paní Resi Berghammerová, v německém televizním seriálu BIG BEN (původní název Der Bulle von Tölz). Hrála v 58 epizodách.

Narodila se v Vilshofenu na Dunaji, nedaleko Pasova, studovala herectví v Mnichově, kde získala také první angažmá. Později pracovala v Berlíně, Wuppertalu, Darmstadtu a Düsseldorfu. V roce 1980 založila Tyrolské lidové divadlo v Telfsu. V jejích raných televizních pracech najdeme filmy DER MARQUIS VON KEITH (1962) či německou adaptaci CANDIDA (1963).

Drexel byl herečkou televizních seriálů, MNICHOVSKÝCH PŘÍBĚHŮ (1974) a KE SVOBODĚ (1987). V roce 2005 začala natáčet nový televizní seriál AGÁTA, kde hrála Agathu Heilandovou, postarší detektivku napodobující Agathu Christie a slečnu Marplovou.

Ruth Drexel byla vdaná za Michaela Adamiho. S ním měla dceru Katharinu Adami (nar. 1956). Druhou dceru, Cilli Drexel (nar. 1975), měla se svým mnohaletým přítelem hercem Hansem Brennerem (zemřel v roce 1998). Do své smrti na rakovinu v roce 2009, ve věku 78 let, Ruth Drexel žila v Feldkirchenu, poblíž Mnichova.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.