Rebecca Gibney


(Rebecca Catherine Gibney)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 14.12.1964

Miesto Narodenia: Levin, Nový Zéland,

 

...více

Životopis

Tato australská herečka, celým jménem Rebecca Catherine Gibney se jako dítě chtěla stát premiérkou, později zdravotní sestrou, ale protože jen pohled na krev ji děsil, musela od této profese upustit. Matka Rebeccy se jmenuje Shirley a otec Austin. Je nejmladší ze šesti dětí (Theresa, Michael, Diana, Stella, Patrick). Jako malá prý byla trochu zvláštní, připadala si jako Wednsday z Adamsovy rodiny. Měla bezhlavou panenku, kterou nosila všude s sebou. Vyrůstala ve Welingtonu a než se rozhodla stát se herečkou, pracovala jako modelka. Ve svých 19 letech se přestěhovala do Austrálie.

Záčínala v roce 1985 v dětském televizním seriálu THE ZOO FAMILY, poté se objevila v dramatu COME IN SPINNER. Když přišla na konkurz seriálu THE FLYING DOCTORS, byla nenalíčená, v "pytlovitém" oblečení a roli automechaničky Emmy Plimpton ihned získala. Pak následoval sitcom ALL TOGETHER NOW, po jeho skončení si zahrála v televizní sérii SNOWY. A právě tvůrci tohoto seriálu pro ni napsali roli doktorky Jane Halifaxové, která jí nejvíce proslavila. Debutovala v roce 1994 v epizodě HALIFAXOVÁ, SOUDNÍ PSYCHIATR – ZRÁDNÉ ČINY a následovalo dalších 20 TV filmů, které se natáčely až do roku 2002.

Objevila se ve filmové adaptaci románu Stephena Kinga PROKLETÍ SALEMU, pak i v minisérii na motivy jeho povídek s názvem NIGHTMARES AND DREAMSCAPES. Od roku 2008 hraje roli matky Julie Rafter v seriálu PACKED TO THE RAFTERS. Její tvář se například stala součástí TV kampaně pro humanitární organizaci World Vision, nebo reklamy na lék proti bolesti Advil.

Od svých 14 let trpí záchvaty paniky, několik let chodila na terapii a stále se snaží s těmito problémy vyrovnat. Sama sebe popisuje jako romantičku, miluje hudbu (Norah Jones, Dean Martin, Colin Hay, Kasey Chambers), ráda rybaří, jezdí na koni a čte. Mezi její nejoblíbenější knihy patří : Jako zabít ptáčka (Harper Lee), Cloudstreet (Tim Winton). Jídlo má nejraději thajské a japonské a k pití si ráda dává francouzské šampaňské, nebo vodku s ledem.

Vdaná byla dvakrát. Poprvé v roce 1992 za rockového zpěváka Irwina Thomase, známého jako Jack Jones ze skupiny Southern Sons, ale manželství jim vydrželo jen do roku 1995. Se svým nynějším manželem Richardem Bellem je od roku 2001 a 7.4.2004 se jim narodil syn Zachary Edison Bell. Dlouho dobu žili v Launcestonu, ale po velkém úspěchu seriálu Packed to the Rafters se přestěhovali do Sydney.

Rebecca Gibney získala několik ocenění Logie Award a AFI Award, mnohokrát byla nominována a v současné době patří mezi nejoblíbenější herečky Austrálie.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.