Jill Ireland


(Jill Dorothy Ireland)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 24.4.1936

Zemřel: † 18.5.1990

Miesto Narodenia: Londýn, Anglie, Velká Británie

Miesto úmrtí: Malibu, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Jill Dorothy Ireland se narodila 24. dubna 1936 v Londýně do rodiny dovozce vína. Tato anglická herečka je známá především ve spojitosti s filmy Charlese Bronsona. Sama se o tom později vyjádřila slovy: "Hrála jsem v tolika filmech Charlese Bronsona, protože žádná jiná herečka by s ním nechtěla dělat".

Svou hereckou kariéru odstartovala malými rolemi v roce 1950. V roce 1955 natočila film SIMON AND LAURA a následujícího roku Tři muže ve člunu (THREE MEN IN A BOAT). V roce 1957 se provdala za skotského herce Davida McCalluma. Porodila dva syny: Valentine (*1962) a Paul (*1963). Rozvod páru proběhl v roce 1967 a následujícího roku následovala svatba s Charlesem Bronsonem, se kterým Jill strávila společný život až do své smrti v roce 1990. Se svazku vzešla dcera Zuleika.

Po boku svého druhého muže hrála Jill řadu rozmanitých rolí: prostitutku v Mechanikovi zabíjákovi (THE MECHANIC), ženu nespravedlivě uvězněného Roberta Duvalla ve filmu Útěk z vězení (BREAKOUT), nepohodlnou přítelkyni ve filmu Výstřely pro lásku (LOVE AND BULLETS) nebo "nový objev" kamaráda z vězení, který se snaží dostat Charlese Bronsona ve filmu Studený pot (COLD SWEAT). Nejlepší hodnocení se jí ale dostalo za film Od dvanácti do tří (FROM NOON TO THREE), ve kterém jako Amanda Starbuck vytvoří romantickou legendu okolo psance a svého milence (Ch. Bronson).

V roce 1984 jí byla diagnostikována rakovina prsu, se kterou bojovala až do své smrti. Stala se předsedkyní National Cancer Society a našla si čas na koprodukování dvou filmů svého muže. O svém boji s rakovinou napsala knihu Life Wish: A Personal Story of Survival. Další její knihou je Lifeline: My Fight to Save My Family, která pojednávala o jejím boji za záchranu adoptivního syna Jasona McCalluma (zemřel 1989) ze spárů drogové závislosti. Zemřela však nedlouho po něm v roce 1990.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.