Tom Atkins

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 13.11.1935

Miesto Narodenia: Pittsburgh, Pensylvánie, USA

 

...více

Životopis

Narodil se 13. listopadu 1935 rodičům Dorothy E. Williemsové a George C. Atkinsovi. S hraním začínal v Pittsburgh Public Theatre, kde se proslavil ve one man show "The Chief". Objevil se na Broadway. Zde si zahrál ve hře Davida Storeyho "The Changing Room", za kterou v roce 1973 dostal cenu Drama Desk Award za nejslibnějšího herce.

Později se dostal ke hraní v méně známých filmech a seriálech. Zlomem se mu stal rok 1980, kdy ho John Carpenter obsadil do jedné z hlavních rolí svého filmu MLHA, kde si zahrál Nicka Castlea. Později ho Carpenter obsadil i do svého filmu ÚTĚK Z NEW YORKU. Objevil se i v neúspěšném filmu HALLOWEEN 3, který Carpenter produkoval. V hororech pokračoval. Hrál například ve filmu NOC HUSÍ KŮŽE. Zahrál si i v Romerově CREEPSHOW a Případu Pana Valdemara (část filmu DVĚ ĎÁBELSKÉ OČI). Dále hrál v sérii filmů THE ROCKFORD FILES, kde hrál Alexe Diehla.

Jeho slavnou rolí byl Michael Hunsaker ve filmu SMRTONOSNÁ ZBRAŇ. Později hraje i ve filmech BOB ROBERTS a NA DOSTŘEL. Dále už se objevuje hlavně v seriálech (např. XENA, PŘÍSAHAL JSEM POMSTU, ZÁKON A POŘÁDEK, OZ,...). V poslední době hrál v dalším filmu George A. Romera DRTIČ a v nedávném filmu Patricka Lussiera KRVAVÝ VALENTÝN 3D.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.