...více

Životopis

Warren Clarke je anglický herec, který se narodil 26.4.1947 v Oldhamu. Jeho první kroky směřovaly do tzv. mýdlové opery CORONATION STREET, kde se objevil nejprve jako Kenny Pickup v roce 1966 a poté v roce 1968 jako Gary Bailey.

První větší roli ztvárnil v roce 1971 ve slávném filmu Stanleyho Kubricka A CLOCKWORK ORANGE, kde si zahrál po boku tehdy velmi uznávaného Malcolma McDowella a vystupoval zde jako obtloustlý člen Alexovy bandy, který se jmenoval Dim. S McDowellem se sešel ještě jednou o dva roky později ve filmu Lindsaye Andersona - O LUCKY MAN!

V dalších letech Warren Clarke ztvárnil více než stovku dalších rolí. Další známější role, která stojí za zmínku, je ruský disident Pavel Upenskoj z filmu FIREFOX (1982) od Clinta Eastwooda. Velmi dobre se chopil i komedialní role Olivera Cromwella v populárním seriálu BLACKADDER s Rowanem Atkinsonem.

Jeho doposud největší a nejznámější rolí je ale určitě Andy Dalziel ze slavného britského detektivního seriálu DALZIEL A PASCOE, kde vystupuje již více než 10 let. Tři epizody z tohoto seriálu sám režíroval a všech 61 epizod sám produkoval.

Jeho poslední televizní rolí je zatím komandér Peters ve snimku MARPLY: WHY DIDN'T THEY ASK EVANS (2009).
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.