Anjelica Huston

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 8.7.1951

Miesto Narodenia: Santa Monica, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Anjelica Huston je dcerou herce a režiséra Johna Hustona a jeho čtvrté manželky baleríny italského původu Enriky Somové, která r. 1969 tragicky zahynula při autonehodě. Své dětství prožila na několika místech – Irsko, Kalifornie, Londýn. Do její první role – šlechtičny Claudie v romanci PROCHÁZKA S LÁSKOU A SMRTÍ ji jako sedmnáctiletou obsadil její otec. Také se představila jako Ofélie v Shakespearově Hamletovi na brodwayských a londýnských scénách.

Od roku 1971 se pět let objevovala jako modelka v módním časopise Vogue. V roce 1974 se na jednom z hoolywoodských večírků seznámila s hercem Jackem Nicholsonem, který se na deset let stal jejím životním partnerem. Spolu se i několikrát objevily ve filmu (POŠŤÁK VŽDY ZVONÍ DVAKRÁT, ČEST RODINY PRIZZIŮ a POSLEDNÍ MAGNÁT).

V roce 1985 obdržela Oscara za vedlejší roli ve filmu ČEST RODINY PRIZZIŮ, kde ztvárnila mafiánovu vnučku (Maerose Prizziová). Toto ocenění jí vyneslo na výsluní a zařadila se tak mezi velmi žádané herečky. Také roku 1989 se dostala mezi nominované na Oscary a to za skvělý výkon v roli Tamary v melancholické tragikomedie NEPŘÁTELÉ: PŘÍBĚH LÁSKY, zfilmované podle knihy Isaaca Bashevise Singera. Další nominaci na Oscara 1990 jí vynesla postava prohnané podvodnice Lilly Dillonové v kriminálním dramatu ŠVINDLÍŘI.

Za role Clary Allenové ve westernovém seriálu OSAMĚLÁ HOLUBICE a Calamity Jane v KONCI DIVOKÉHO ZÁPADU byla dvakrát nominována na cenu Emmy. Na cenu Emmy 2004 byla nominována za roli v televizním seriálu ANDĚLÉ S OCELOVÝM HLASEM, kde si zahrála po boku Julie Ormond a Hilary Swank. Za pozornost stojí také její výkon v televizním filmu RODINNÉ FOTOGRAFIE (1993) a A KAPELA HRÁLA DÁL (1993).

Uplatnila se také jako režisérka. Za režii dramatu PARCHANT Z KAROLÍNY (1996) byla opět nominována na cenu Emmy. Režii a zároveň i hlavní roli zvládla ve filmu AGNES BROWNOVÁ, který byl zfilmován podle románu Brendana O'Carrolla. Další její režijní snímek je televizní film AUTOBUSY MÉ SESTRY v hlavní roli s Rosie O'Donnell a Andie MacDowell.

Během své dlouhé kariéry byla Anjelica Huston šestkrát nominovaná na Zlatý glóbus a roku 1990 byla na festivalu ShoWest jmenována největší ženskou hvězdou roku. Od roku 1992 je herečka provdaná za sochaře Roberta Grahama. Oba její bratři se také uplatnili ve filmu – jeden jako scénarista a druhý jako režisér.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.