Cary-Hiroyuki Tagawa

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 27.9.1950

Miesto Narodenia: Tokio, Japonsko,

 

...více

Životopis

Tento velice charismatický herec ztvárňuje většinou ďábelsky zlé záporáky v převážně béčkových filmech. I když hraje už pěknou řádku let a málokdo zná jeho jméno, na jeho uhrančivou tvář se zvláštnímy asiatskými rysy se dá zapomenout těžce.

Když se narodil, jeho otec byl u armády a matka byla herečka z Tokya. Kvůli otci se často stěhovali, ale nakonec se usadili v Kalifornii, kde Tagawa začal už na střední škole s herectvím. Debutoval v Carpenterových VELKÝCH NESNÁZÍCH V MALÉ ČÍNĚ dále si zahrál v pilotním dílu STAR TREK: NOVÁ GENERACE - STŘETNUTÍ NA FARPOINTU. Potom přišel na řadu jeden z těch mála "seriózních" filmů co má Cary na kontě a to POSLEDNÍ CÍSAŘ od Bernarda Bertolucciho.

Potom hrál hlavně v akčních nebo bojových filmech a střihl si i roli v bondovce s Timothy Daltonem POVOLENÍ ZABÍJET. V roce 1995 přišla jedna z jeho jestli ne nejlepších tak určitě nejznámějších rolí a sice hlavní záporák Shang Tsung v MORTAL KOMBATU. Následovaly další záporáci a další akční filmy, z tohoto stereotypu vyplul až v GEJŠE, kde si zahrál barona a ukázal, že je stále schopen zahrát i solidnější part, než se jen démonicky šklebit a na konci to koupit od hlavního hrdiny. Fanoušků tento herec asi zas tolik nemá, ale ti co ho znají na něj nedají dopustit.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.