Joanna Cassidy


(Joanna Virginia Caskey)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 2.8.1945

Miesto Narodenia: Haddonfield, New Jersey, USA

 

...více

Životopis

Americká filmová hvězda, Joanna Cassidy, vlastním jménem Joanna Virginia Caskey, má na svém kontě, za čtyřicet let práce před objektivy kamer, desítky rolí. Jde o zkušenou matadorku filmového průmyslu, televizní zábavy a modelingu.

Joanna Virginia Caskey se narodila v Camdenu v New Jersey 2. srpna 1945. Vyrůstala v prostředí uměleckého světa – její matka i dědeček byli umělci. V New Yorku na Syracuse University vystudovala umění a v roce 1972 odešla pracovat jako modelka do San Franciska.

Herecké zkušenosti začala sbírat před filmovou kamerou už na konci 60. let. První film, ve kterém získala Joanna roli, byl snímek BULLITT v roce 1968. V sedmdesátých letech získala celou řadu rolí v dlouhé řadě televizních seriálů. V mezinárodním měřítku ji proslavil až film režiséra R.Scotta BLADE RUNNER, natočený v roce 1982, kde si zahrála společně s Harrisonem Fordem. Dobře zvládla i herecky poměrně náročnou roli reportérky Blaire Stryder ve Spottiswoodeho filmu POD PALBOU.

Joanna Cassidy je herečkou všeobecného talentu, nicméně její hlavní herecká orientace směřuje celý život hlavně do televizní produkce, což jí poněkud ubírá na světové popularitě, kterou by si jinak určitě zasloužila v mnohem větší míře. V roce 1984 získala Zlatý Glóbus za rok 1983 v seriálu BUFFALO BILL jako nejlepší herečka v seriálu.

Joanna má velmi pozitivní vztah ke zvířatům a proto se hodně angažuje jako aktivistka za práva zvířat. Jejím manželem se na deset let stal v letech 1964-74 Dr. Kennard C.Kobrin. Společně mají dvě děti.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.