David Faustino


(David Anthony Faustino)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 3.3.1974

Miesto Narodenia: Los Angeles, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

David Anthony Faustino se narodil 3. března 1974 v centru všeho západního filmového dění, Los Angeles. Navíc byl jeho otec kostymérem a tak se není čemu divit, že už ve třech měsících hrál dceru Lily Tomlin v jejím televizním speciálu.

Většina jeho dosavadní kariéry je spojena s televizí a tak se poprvé objevil roku 1980 v televizním snímku ACT OF LOVE s Ronem Howardem a Mickey Rourkem. Dalších patnáct let střídal role v televizních filmech s rolemi v seriálech. Z této doby za zmínku stojí roličky ve snímcích SOUDCOVA NOC/SOUDNÍ DVŮR a PŘÍBĚH Z HOLLYWOODU. Co se seriálů týče, u nás je znám seriál GUMÍDCI, kde se podílel na jedné epizodě.

A v roce 1987 přišla jeho nejslavnější role v seriálu ŽENATÝ SE ZÁVAZKY, kde hrál Buda, syna v té nejdistinkčnější americké rodině. Roli dostal i díky svému malému vzrůstu, 1,60m. Tím pádem se mohl stát terčem posměšků všeho druhu. Ve své roli vydržel až do konce natáčení roku 1997. Za svou roli byl 11krát nominován na Young Artist Award a roku 2008 společně se svou seriálovou sestrou Chrastinou Applegate obdrželi cenu TV Land Award. Při natáčení seriálu se v několika epizodách sešel i se svým biologickým bratrem Michaelem.

Tato role pro něj neznamenala takový průlom jako pro jeho seriálovou sestru či otce, nicméně práci dostával. Objevil se například v jedné epizodě AKTA X deváté série. V roce 2006 se objevil v nových pokračováních NATIONAL LAMPOON s názvem PUCKED a dokončuje film s názvem ROBODOC.

V letech 2004 – 2007 byl ženatý s Andreou Elmer. Na seznamu VH1 „100 Greatest Kid Stars“ se umístil na 48. místě.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.