Andy Griffith


(Andy Samuel Griffith)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 1.6.1926

Zemřel: † 3.7.2012

Miesto Narodenia: Mount Airy, Severní Karolína, USA

Miesto úmrtí: Manteo, Severní Karolína, USA

 

...více

Životopis

Andy Griffith se narodil 1.6.1926 v Mount Airy v Severní Karolíně. Od malička miloval hudbu, zejména swing. Hudbu se poté rozhodl i studovat a získal titul na univerzitě Chapel Hill v Severní Karolína. Od roku 1950 pravidelně vystupoval v show Eda Sullivana a Steva Allena. V roce 1955 se objevil na Brodway v divadelní hře No Time for Sergeants, za kterou získal nominaci na cenu Tony. Později si zahrál i v jejím filmovém zpracování.

Jeho prvním filmovým debutem byla hlavní role ve filmu TVÁŘ DAVU z roku 1957. Jeho výkon byl označen jako omračující. V roce 1960 vytvořil vlastní zábavný pořad ANDY GRIFFITH SHOW, který se stal jedním z nejpopulárněších seriálů v historii. V roce 1972 založil vlastní produkční společnost, která vytvořila několik filmů a seriálů. A v roce 1981 byl nominovám na cenu Emmy za jeho šokující výkon v televizním filmu MURDER IN TEXAS.

Největší slávu Andymu vynesla hlavní role v televizním seriálu MATLOCK z roku 1986. Roli svérázného právníka si ještě zopakoval v mnoha televizních filmech. Objevil se také ve snímcích AGENT WC 40, TÁTA A TI DRUZÍ či SERVÍRKA, ale vždy se jednalo pouze o malé role. Hostoval také v seriálu DIAGNOZA VRAŽDA.

Dne 9. listopadu 2005 Andy obdržel od George W. Bushe Prezidentskou medaili svobody.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.