Paul Gross


(Paul Michael Gross)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 30.4.1959

Miesto Narodenia: Calgary, Alberta, Kanada

 

...více

Životopis

Paul Michael Gross se narodil 30. dubna 1959 v Calgary. Je nejstarší ze dvou synů. Jeho otec Bob, nyní v důchodu, byl tankovým velitelem. Matka Renie je autorkou knih "Dinosaur Country" a "Groundwork", které byly publikovány v roce 1983 a 1998. V roce 1998 Bob a Renie Gross založili nakladatelství "Badlands Books", jež dodnes funguje.

V dětství Paul, díky svému otci, hodně cestoval po celé Kanadě, Anglii, Německu a USA. Rodina se na stálo vrátila do Kanady v 70. letech. V ranném dětství, když žili ve Washington D.C., mu jeho učitel(ka) herectví poradila, aby začal hrát. Vystudoval tedy herectví na "University of Alberta" v Edmontonu, kde absolvoval v oboru "Drama". V začátcích se objevoval v hrách jako CANTERBURY TALES nebo FAUSTUS.

Při hře "Walsh" v "National Arts Centre" v Ottawě se seznámil s herečkou Marthou Burns a po čtyřech letech, v září 1988, se vzali. Mají spolu dvě děti, Hannah (1990) a Jacka (1994). Rodinu doplňuje labrador Chester a společně žijí v Torontu, v Kanadě.

Jeho nejvýraznější postavou, za kterou v Kanadě získal řadu ocenění, je Benton Fraser, ze seriálu SMĚR JIH. Tento seriál byl vysílán ve více než 100 zemích světa. Poté se Paul vrátil zpět k divadlu a představil se publiku v divadelní hře "Hamlet". Roku 2000 natočil film MAN WITH BROOMS, v němž se zhostil kromě herecké role i úlohy režiséra.

Paul věnuje také zpěvu, spolu s Davidem Keelym vydal v 1997 první country CD "Two Houses".
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.