Ilona Svobodová

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

Herec,   

Narodený: 20.6.1960

Miesto Narodenia: Kladno, Československo,

 

...více

Životopis

Ilona Svobodová se narodila 20.června 1960 v Kladně. V dětství byla hodně aktivní a navštěvovala různé kroužky: dramatický , výtvarný, hrála na klavír, zpívala a tančila.Také se věnovala gymnastice. Tyto zájmy ji přivedly ke studiu na pražské konservatoři , kterou absolvovala v roce 1982. Už během studií točila filmy. S režisérem V.Matějkou natočila MÁ LÁSKA S JAKUBEM, s L Rychmanem LÁSKA NA DRUHÝ POHLED a HADÍ JED režiséra F.Vláčila (hlavní cena na XXXII. FFP) kde zahrála hlavní roli. Dále nasledovala ještě řada rolí jako například Božena ve filmu O.Vávry OLDŘICH A BOŽENA.

Již v posledním ročníku konzervatoře získala angažmá v Realistickém divadle, po 14 letech odešla do Divadla v Dlouhé kde hraje dodnes. V současnosti jí mimo jiné můžeme vidět v Bulgakovově Molierovi. Nezaměnitelný hlas Ilony Svobodové k nám promlouvá z úst celé řady zahraničních hereček ve výborném dabingu za který byla nominována na cenu TýTý. Také nesmíme zapomenout na televizní tvorbu. Hrála v řadě seriálů např. DRUHÝ DECH, PŘÍTELKYNĚ Z DOMU SMUTKU v současnosti ji můžeme denně vídat v roli Jitky Farské v nekonečném seriálu ULICE.

Ilona Svobodová je provdána za hudebního skladatele Petra Skoumala.Má dvě děti, dceru Adélu a syna Filipa.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.