Peter Graves


(Peter Duesler Aurness)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 18.3.1926

Zemřel: † 14.3.2010

Miesto Narodenia: Minneapolis, Minnesota, USA

Miesto úmrtí: Pacific Palisades, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Peter Aurness Graves se narodil 18. března 1926 v Minneapolis v Minnesotě v USA. Jeho otec byl Rolf Cirkler Aurness a pracoval jako obchodník, jeho matka Ruth Dueslererová pracovala jako novinářka. Mimo Petera čekala herecká kariérá také jeho bratra Jamese Arnesse. Od roku 1950 byl ženatý s Joan Endress. Jejich manželství trvalo až do Gravesovy smrti v roce 2010. Měli tři dcery Kelly, Claudii a Amandu Lee. Vystudoval Southwest High School a Universitu v Minnesotě. Mimo jiné se také účastnil coby voják u námořnictva ve Spojených státech Amerických ve 2. světové válce.

V televizi se prosadil v 50. letech minulého století. Jeho nejslavnější role byla v seriálu NULOVÁ ŠANCE ze 60. let a její následné pokračování po dlouhé pauze z roku 1988. Jeho postava Jima Phelpse zůstala nepřekonána. Mnohá filmová kritika dokonce soudí, že seriál zůstal nepřekonán ani stejnojmenenou filmovou trilogií s Tomem Cruisem. Graves byl však také komik, důkazem je jeho role ve snímku MUŽI V ČERNÉM 2 (2002) či PŘIPOUTEJTE SE, PROSÍM (1980), PŘIPOUTEJTE SE, PROSÍM 2 (1982). Graves zemřel následkem infraktu náhle 14. března 2010.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.