Lluís Homar


(Lluís Homar Toboso)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 20.4.1957

Miesto Narodenia: Barcelona, Katalánsko, Španělsko

 

...více

Životopis

Lluís Homar i Toboso se narodil v Barceloně 20.dubna 1957, a v tomto městě také vystudoval Autonomní univerzitu. Během let se stal jedním z nejznámějších španělských divadelních herců a režisérů a později i hercem filmovým.

Už ve svých sedmnácti letech, v roce 1974, se podílel na inscenaci Shakespearovy hry Othello v režii Angela Carmona. O rok později se připojil k divadelní skupině Scorpio se kterou sehrál jen dvě představení. V roce 1976 se podílí v Barceloně na založení Sociedad Cooperativa del Teatre Lliure, kde také vytrvale po celá léta pracuje. Mezi lety 1992 a 1998 je v Teatre Lliure uměleckým ředitelem.

Nepočítáme-li jeho předchozí účasti v televizních seriálech, na plátně se poprvé objevil roku 1982, kdy ho obsadil do filmu LA PLAZA DEL DIAMANTE režisér Francesc Betriu. Několik let poté si ho všiml Ventura Pons a to byl začátek slibné filmové kariéry. Zahrál si v jeho filmech PROČ TO VŠECHNO (1995) a UMŘÍT (NEBO NE) (2000). O tři léta později se dočkal své první filmové ceny. Získal ocenění Butaca za roli Ricarda v komediálním dramatu Juana Luise Iborry VALENTÍN (2002).

Do světového povědomí se dostal ale až rolí ve filmu slavného Španěla Pedra Almodóvara. Ten jej obsadil do své ŠPATNÉ VÝCHOVY (2004) do role Manuela Berenguera. Od této chvíle se Lluísi Homarovi nabídky hrnou stejně tak, jako nominace za jeho výkony. Dodejme ještě, že s Pedrem Almodóvarem spolupracoval také na filmu ROZERVANÁ OBJETÍ (2009), kde si zahrál hlavní roli.

Sám Lluís Homar ovšem zůstává velice skromný a považuje se i v současné době, kdy točí jeden film za druhým, zejména za divadelního umělce.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.