Linnea Quigley


(Linnea Barbara Quigley)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 27.5.1958

Miesto Narodenia: Davenport, Iowa, USA

 

...více

Životopis

Jedna z nejadorovanějších béčkových hvězdiček a queens of scream, roztomilý blonďatý diblík Linnea Quigley, zahájila svou kariéru v polovině 70. let v produkcích proslulých béčkařů Rogera Cormana a Charlese Banda. O deset let a pár druhořadých a třetiřadých hororů (GRADUATION DAY, SILENT NIGHT DEADLY NIGHT) a komedií později, se na Linneu usmálo štěstí v podobě role punkerky Trash, předvádějící v kultovní hororové komedii NÁVRAT OŽIVLÝCH MRTVOL striptýz na náhrobním kameni, která jí dopomohla ke korunce královny béček. Tuto roli jí zajistila její ochota se svléknout před kamerou, které u ní režiséři často a hojně využívají a pro kterou je Linnea dobře známa.

Vrchol její vlády se datuje do pozdních 80. let, kdy natočila řadu obskurních, povětšinou velmi špatných snímků s králi filmového šrotu Fredem Olenem Rayem (HOLLYWOOD CHAINSAW HOOKERS), Kevinem Tenneym (PAST BOSORKY, NIGHT OF THE DEMONS), Rickem Sloanem (VICE ACADEMY I. a II.) a zejména s Davidem DeCoteau (CREEPOZOIDS, SORORITY BABES IN THE SLIMEBALL-O-RAMA a mnoho dalších). Opakovaně si zahrála s kolegyněmi béčkovými hvězdami Michelle Bauer (bývalou pornoherečkou a oblíbenkyní Freda Olena Raye a Davida DeCoteau) a Brinke Stevens, se kterými ji pojí letité přátelství.

Kromě účinkování ve filmech (má jich za sebou víc než 70) také pravidelně vystupuje na nejrůznějších hororových conech a napsala už dvě knihy o své kariéře béčkové herečky, "Bio & Chainsaw" (1992) a "I'm Screaming as Fast as I Can" (1995). Linnea miluje zvířata, obklopuje se hromadou mazlíčků a podílela se a podílí na kampaních PETA, organizace na ochranu práv zvířat. Jen pro zajímavost, poté co si v druhé polovině 80. let zahrála policistku v komedii VICE ACADEMY a jejím pokračování, zkusila se přihlásit k policii a ačkoli uspěla u testů, zvítězilo u ní herectví. Několikrát se objevila v Playboyi a nesčetněkrát ve Fangorii.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.