Lin Shaye


(Linda Shaye)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 1944

Miesto Narodenia: Detroit, Michigan, USA

 

...více

Životopis

Linda "Lin" Shaye je herečkou židovského původu. Narodila se roku 1944 v Detroitu,Michiganu. Vyrůstala v úplné rodině s matkou Dorothy Katz a otcem Maxem Mendlem Shayem, který vlastnil supermarket a živil se i jako malíř. Linda má i staršího bratra Roberta Shaye, který společně s Michaelem Lynnem je zakladatelem filmové a distribuční společnosti New Line Cinema.

Studovala herectví na Univerzitě v Michiganu poté se odstěhovala do New Yorku kde vystupovala v divadle. Po dvouletém angažmá v NY se přestěhovala do centra filmového dění Los Angeles, kde v roce 1975 si odbyla první malou roli ve filmu HESTER STREET, následováno dalšími menšími rolemi a televizními vystoupeními. Tato herečka je známá především menšími rolemi např. ve filmech UTEČEME NA IH, CRITTERS, NOČNÍ MURA V ELM STREET, NABITÁ ZBRAŇ....atd.

Lin též hrála ve filmech svého bratra,který byl i režisérem. Známé jsou její spolupráce s bratry Farrellaovými ve snímcích BLBÝ A BLBĚJŠÍ, KINGPIN, NĚCO NA TÉ MARY JE, BRATŘI JAK SE PATŘÍ a také s režisérem Walterem Hillem jako třeba v POSLEDNÍ ZUSTÁVÁ, kde si zahrála po boku Bruce Willise. V poslední době tato herečka hraje hlavně v komediích a hororech, mezi nejznámější patří PLNOU PAROU VZAD, PÉČKO PRO ZAČÁTEČNÍKY, 2001 MANIAKU, HADI V LETADLE. Herečka má i ve své sbírce 1 nominaci od BEA awards na nej komediální herečku a vyhrála cenu pro nejlepší herečku od PCFF za film SMRT PŘICHÁZÍ V BÍLÉM a MFIFF jí udělil cenu za herecký přínos.

Lin Shaye byla vdaná dvakrát. Její první manžel zemřel v roce 1973. V roce 1988 se provdala za herce Clayton Landeyho s kterým má dvě děti. Od roku 2007 je rozvedená.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.