Roman Coppola

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 22.4.1965

Miesto Narodenia: Paříž, Francie,

 

...více

Životopis

Roman Copolla se narodil ve Francii 22. března 1965. Po vzoru svého otce Francie Forda se rozhodl točit filmy a vystudoval filmovou školu v New Yorku. Před tím, než začal se svou vlastní tvorbou, hrál Roman ve filmech svého otce (GODFATHER PART II, APOCALYPSE NOW). V roce 2001 měl na festivalu v Cannes premiéru svého první filmu CQ.

Poté se rozhodl točit videoklipy například pro Daft Punk, Fatboy Slim, Moby, Green Day nebo pro The Strokes. Pomáhal režírovat filmy svému otci (TETRO, YOUTH WITHOUT YOUTH, THE RAINMAKER, JACK, BRAM STROKER´S DRACULA), své sestře (VIRGIN SUICIDE, MARIE ANTOANETTE) a Wesovi Andersenovi (THE LIFE AQUATIC WITH STEVE ZISSOU, THE DARJEELING LIMITED). Také natočil některé scény pro LOVE ACTUALLY.

Roman a jeho sestra Sofia nyní vlastní American Zeotrope, studio, které založil jejich otec s Georgem Lucasem. Po jedenácti letech budeme mít možnost vidět Coppolův druhý film A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III, ve kterém se nám v hlavní roli představí Charlie Sheen.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.