Michal Nesvadba

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 3.11.1957

Miesto Narodenia: Praha, Československo,

 

...více

Životopis

Michal Nesvadba je synem herce a výtvarníka Miloše Nesvadby (*1925) a kostýmní výtvarnice Jaroslavy Nesvadbové, rozené Sedlecké (*1932). Michal Nesvadba tedy vyrůstal v uměleckém prostředí a od dětství navíc jevil sklony k herectví. Vystudoval hudebně-dramatické oddělení Státní konzervatoře (1979), ještě v průběhu studií si vyzkoušel divadelní i filmovou práci. Jako mim hrál v představení jednoho herce Kouzelný cirkus v Laterně Magice (1978-1979). Do světa filmu vstoupil chlapeckými rolemi ve filmu ANNA, SESTRA JANY (1975) a ve slovenských snímcích KEBY SOM MAL DIEVČA (1976) a PENELOPA (1977). Větší roli prodavače v samoobsluze pak hrál ve filmu Věry Chytilové PANELSTORY ANEB JAK SE RODÍ SÍDLIŠTĚ (1979). Souběžně se začal objevovat i v televizi.

Po dokončení konzervatoře tři roky studoval pantomimu a choreografii u známého mima Ladislava Fialky. Svůj příklon k této specifické formě herectví pak Nesvadba realizoval především v rámci skupiny Mimtrio, kterou založil v roce 1979 spolu se Světlanou Nálepkovou a Václavem Krejčím, mezitím ale krátce také účinkoval v Ypsilonce. Mimtrio svými krátkými skeči a parodickými výstupy získalo velkou popularitu především díky častému účinkování v zábavných pořadech Československé televize. Osobní vztahy dostaly novou dimenzi v roce 1985, kdy se Michal Nesvadba oženil se Světlanou Nálepkovou. S obecně ztíženými podmínkami možností uplatnění v kultuře po roce 1989 se Mimtrio rozpadlo (1990), ve stejném roce pak skončilo rozvodem i manželství Nesvadby s Nálepkovou. Michal Nesvadba se pak soustředil především na práci s dětmi a pro děti, jíž se úspěšně věnuje dodnes.

Ještě v 80. letech se Michal Nesvadba objevil několikrát i před filmovou kamerou. Kromě několika menších rolí si zahrál hlavní postavu ve filmu MRKÁČEK ČIKO (1983). Zatím naposledy jsme Michala Nesvadbu mohli vidět ve filmu VÁLKA BAREV (1995). Jak již bylo řečeno, v 90. letech našel Nesvadba těžiště své práci v tvorbě pro děti. Její náznaky lze nalézt již v rámci působení Mimtria, ale tam nebylo zaměření tak vyhraněné. Od roku 1990 pracoval pod záštitou vlastní agentury P.Point, spolu s bratrem Martinem vedl taneční ateliér Ánfas (1996-1999). V jeho rámci realizoval vlastní představení Billiard a dětskou lední show Princezna Zmrzlina. Od roku 1999 dodnes je pak Michal Nesvadba známý jako hlavní protagonista dětského pořadu KOUZELNÁ ŠKOLKA, často také účinkuje v zájezdových představeních. V roce 1997 zaujal na festivalu v Japonsku představením Mr. Tapetman založeném na práci s lepící páskou.

Z prvního manželství se Světlanou Nálepkovou má Nesvadba dceru Josefínu, nyní je podruhé ženatý s Andreou Hodáňovou.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.