David Bowie


(David Robert Haywood Jones)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér, Skladateľ,

Narodený: 8.1.1947

Miesto Narodenia: Brixton, Londýn, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Povoláním renesanční bytost z jiného světa, David Bowie svým teatrálním pojetím hudby odjakživa směřoval do světa filmu. Školený mim dostal svou první větší příležitost v burroughsovsky rozstříhaném THE MAN WHO FELL TO EARTH režiséra Nicolase Roega. Další šancí byl formou pro změnu konzervativní snímek JUST A GIGOLO, který o dvacet let později komentoval Bowie slovy "mé všechny elvisovské filmy v jednom". Krátký půst, proložený prací na stěžejních albech tzv. Berlínské trilogie vyústil v průlomové divadelní představení Sloního muže, v němž Bowie na Broadwayi bez použití jakékoliv masky exceloval. Kromě menších rolí v různých obskurních záležitostech následovala postava vojáka zajatého v japonském koncentráku z filmu MERRY CHRISTMAS, MR. LAWRENCE, slizký upír z HLADU Tonyho Scotta, vládce fantastické říše v LABYRINTU, Pilát pontský ze Scorseseho POSLEDNÍHO POKUŠENÍ KRISTA a Andy Warhol ve Schnabelově BASQUIATOVI.

Kromě příznivých kritik pěstuje Bowie i dobré vztahy s osobnostmi světové kinematografie - svého času to byla třeba spolupráce s Davidem Lynchem, který Bowieho image udal v TWIN PEAKS: FIRE WALK WITH ME a sám pak orámoval LOST HIGHWAY skladbou z Bowieho alba 1.Outside. Stejně tak můžeme Bowieho hudbu slyšet v závěrečných titulcích SE7EN či v MEMENTU.

Ačkoliv jeho filmy nikdy nepatřily mezi mainstreamové trháky, dá se bez uzardění říct, že Bowie herecky uspěl tam, kde mnoho jeho kolegů z branže (Mick Jagger, Phil Collins, Karel Gott) pohořelo.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.