Lewis Collins

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 27.5.1946

Zemřel: † 27.11.2013

Miesto Narodenia: Bidston, Merseyside, Anglie, Velká Británie

Miesto úmrtí: Los Angeles, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Charismatický Angličan s atletickou postavou měl ohromný potenciál stát se hereckou hvězdou, což se mu nakonec zdařilo prakticky díky jediné roli. Ano, jedná se o drsného hláškujícího agenta Williama Bodieho z CI5 v kultovním britském krimi-seriálu PROFESIONÁLOVÉ. Tato úloha se mu ovšem stala zároveň prokletím a de facto zničila jeho pozdější kariéru.

Lewis se narodil a vyrostl v anglickém městě Bidston. Před tím, než se dal na herectví, vystřídal řadu různých povolání. Mimo jiné se živil jako dámský kadeřník, ale také hraním a zpěvem v hudební skupině. Nakonec si to namířil na londýnskou akademii hudby a dramatického umění. Hereckou dráhu zahájil podobně jako jeho kolega z Profesionálů Martin Shaw na divadle. Vystupoval na jevištích v Británii, USA a Kanadě.

Od první poloviny 70.let se zkoušel prosadit do světa filmu. Málokdo ví, že se neúspěšně ucházel o roli Jamese Bonda. První příležitosti před kamerou mu nabídla televize. Objevil se třeba v epizodě seriálu THE NEW AVENGERS, kde se poprvé pracovně sešel s „Doylem“ Martinem Shawem. V r.1977 pak přichází zmiňovaná osudná postava Bodieho v Profesionálech, jenž znamenala pro Lewise velký úspěch. Zahrál si ve všech 57-mi dílech vysoce sledovaného seriálu.

Po ukončení slavné série v r.1983 se nedokázal zbavit „zaškatulkování“ a už nenatočil nic čím by svoji životní roli překonal. V průběhu 80. let se ještě objevil v několika filmech, převážně v akčním žánru. Za zmínku stojí titulní part v italském válečném snímku TAJNÝ KÓD: DIVOKÁ HUSA či podobně laděný koprodukční projekt VELITEL. Od roku 1990 definitivně pověsil herectví na hřebík.

V současné době Lewis Collins žije v americkém Los Angeles a podniká v oblasti moderní technologie. Od r.1992 je ženatý a má tři děti.

Zajímavosti: -Stejně jako Martin Shaw vlastní pilotní licenci pro řízení soukromých letadel. - Má rád rychlá auta a motocykly. - Ovládá hru na několik hudebních nástrojů. - Mezi jeho koníčky patří rovněž sport a bojová umění. Je držitelem černého pásu v jiu-jutsu. Dále se aktivně věnoval karate, plavání a vzpírání. - Podařilo se mu složit zkoušky ke speciální vojenské jednotce SAS, z oddílu byl ovšem vyloučen kvůli své mediální popularitě. - Měří 180 cm.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.