Rupert Penry-Jones


(Rupert William Penry-Jones)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 22.9.1970

Miesto Narodenia: Londýn, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Rupert Penry-Jones se narodil v Londýně hereckému páru Peter Penry-Jonesovi a Angele Thorneové. Začal chodit na Bristol Old Vic divadelní školu, kde se zdržel pouhý rok, jelikož byl poměrně náročným žákem díky dyslexii a nezvladatelným studentem, zejména v oblasti milostných aférek.
 
Jeho herecké začátky se projevují zejména na prknech, které znamenají svět, na kterých se pohybuje do dnes, a je podstatně známějším divadelním hercem, než-li  filmovým. Ve filmu se prosazoval spíše okrajově, zejména epizodní roličky. K lepším výsledkům mu ani nepomohly výroky s velikou kritikou britského filmového průmyslu, kterými se nijak netajil na veřejnosti. 

V roce 2000 dostává nabídku na hlavní roli v seriálu North Square a ta mu zajišťuje další živobytí především v seriálovém světě. Můžeme jej vidět například v hlavních rolích kriminálního seriálu MI 5, hororových krimi sériích Whitechapel po boku Philipa Davise, či právnickém Silk.

Od roku 2007 je ženat s herečkou Dervlí Kirwan s níž má syna a dceru.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.