Dylan Walsh


(Charles Hunter Walsh)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 17.11.1963

Miesto Narodenia: Los Angeles, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Americký herec Dylan Walsh se narodil 17.listopadu 1963 v Los Angeles. Jeho rodiče pracovali jako diplomaté. Prvních deset let svého života žil s rodiči střídavě ve východní Africe, Indii a Indonésii. Po návratu do Ameriky se usadili v Annadele ve Virginii na přeměstí Washington D.C., a zde se Dylan začal během studií na střední škole věnovat herectví. Už při svých hereckých začátcích si zahrál v prestižních divadelních společnostech Arena Stage a Studio Theatre. Účinkoval u divadelní společnosti Heritage Repertory Company, kde hrál ve hrách Sen noci svatojánské nebo Romeo a Julie. Vystudoval obor anglická literatura na University of Virginia. Po promoci se Dylan přestěhoval do New Yorku, aby mohl začít hrát profesionálně.

Mezi jeho první snímky patří televizní filmy WHEN WE WERE YOUNG, CHAMELEONS, komedie LOVERBOY s Patrickem Dempseym v hlavní roli nebo komediální drama TAM, KDE JE SRDCE, ve kterém si zahráli Christopher Plummer a Uma Thurman. Menší roli získal i ve filmu herce a režiséra Alana Aldy BETSYINA SVATBA. Poté se objevil po boku Rutgera Hauera v dobrodružném thrilleru z prostředí aljašské divočiny V ZAJETÍ LEDU, kde ztvárnil ekologa Erica Desmonda. V roce 1994 si zahrál v dramatu NEJSEM BLÁZEN, kde se sešlo velké množství slavných herců a Dylan se zde chopil role syna hlavního hrdiny ztvárněném legendárním Paulem Newmanem. S Laurou Linney také spolupracoval na dobrodružném snímku KONGO. Od roku 1996 pracoval převážně na televizních filmech a seriálech.

Další výraznější role přišla v roce 2002 ve válečném filmu ÚDOLÍ STÍNŮ s Melem Gibsonem, Gregem Kinnearem a Madeline Stowe. V roce 2003 získal jednu z hlavních rolí v seriálu PLASTICKÁ CHIRURGIE S.R.O. odehrávající se v Miami. Seriál vypráví o životě, práci a problémech dvou plastických chirurgů, kteří jsou zárověn nejlepšími přáteli. Dylan zde ztvárnil Seana McNamaru. Tato role mu přinesla slávu a nominaci na cenu Satellite Award. Na seriálu bude pracovat do roku 2010.

Během natáčení seriálu si stihl zahrát i v několika dalších snímcích, z nichž za zmínku stojí bláznivá komedie ZPRÁVAŘ:PŘÍBĚH RONA BURGUNDYHO o televizním hlasateli, kterého ztvárnil Will Ferrell. Dále PORTRÉT ŠÍLENSTVÍ o muži (William H.Macy), který si nedokáže poradit se svým nahromaděným vztkem, což ho dovede k vraždě a následnému uvěznění. Také hrál ve romantickém filmu DŮM U JEZERA a komedii KAŽDÝ MÁ SVŮJ SEN. Zahrál si také v seriálech ZÁKON A POŘÁDEK:ÚTVAR PRO ZVLÁŠTNÍ OBĚTI, EVERWOOD a ZÓNA SOUMRAKU. Jeho zatím posledním filmem je horor THE STEPFATHER.

Dylan byl poprvé ženatý v letech 1996-2003 s herečkou Melorou Walters. Během jejich manželství se jim narodily děti Joanna a Thomas, ale v červenci 2003 se Dylan a Melora rozvedli. 10.října roku 2004 se podruhé oženil, tentokrát s herečkou Joannou Going a společně vychovávají dceru Stellu Haven.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.