Bérénice Bejo

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 7.6.1976

Miesto Narodenia: Buenos Aires, Argentína,

 

...více

Životopis

Bérénice Bejo se narodila 7. července 1976 v Buenos Aires v Argentině. K filmové tvorbě měla poměrně blízko - její otec Miguel Bejo byl argentinský scénárista a režisér. Když jí byly tři roky, odstěhovala se s rodiči do Francie, kde pak nastartovala její herecká kariéra.

Začínala na divadle, kterému zůstává věrná dodnes, ve filmech hrála od roku 1993. Na větší roli si musela počkat do roku 1996, kdy si zahrála postavu Karine ve filmu SESTRY HAMLETOVY (Les Soeurs Hamlet). Pak následovalo několik menších rolí v dalších filmech a seriálech (např. role Lily v i u nás známém TV seriálu JULIE LESCAUT) a v roce 2000 zazářila v roli Laetitie Rance v komedii HVĚZDA ZE SALONU (Meilleur Espoir Feminin), za kterou byla v roce 2001 nominována na Césara (Cenu francouzské filmové akademie). Po tomto úspěchu následovala role Christiany v americkém filmu PŘÍBĚH RYTÍŘE (A knight’s tale - 2001).

V roce 2002 ztvárnila postavu Olivie ve filmu 24 HODIN ZE ŽIVOTA JEDNÉ ŽENY (24 Hours in the Life of a Woman). Jedním z jejích filmů, které byly ke shlédnutí i u nás, byl film AGENT 117 (OSS 117: Le Caire, nid d’espions-2006), kde hrála půvabnou egyptskou muslimku jménem Larmina El Akmar Betouche. Film sám je parodií na Jamese Bonda a odehrává v Egyptě roku 1955. Na DVD v češtině jsme mohli vidět Bérénice v roli Claire v komedii POSLEDNÍ SLUŽBA. Jedna z jejích zatím posledních rolí byla postava Claire ve filmu PROIE (Pray-2010).

Bérénice Bejo se angažovala i v politice - roku 2002 vystupovala na podporu tehdejšího premiéra Lionela Jospina v prezidentských volbách, její favorit však vypadl již v prvním kole. Vdala se za režiséra Michela Hazanaviciuse.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.