Kenny Ortega


(Kenneth John Ortega)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 18.4.1950

Miesto Narodenia: Palo Alto, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Jeho rodné jméno je John Kenneth Ortega. Narodil se 18. 04. 1950 v Palo Alto v Kalifornii, USA a vyrůstal v Redwood City. Již od mala měl zájem o hudbu a tanec. Ve věku 13 let, začal pracovat jako herec v místním divadle. Získal několik stipendií na taneční akademii. V roce 1968 byl zapsán na obor divadelní a taneční umění na Canada College. Rok poté získal roli George Bergera v San Franciscu ve hře "Vlasy". Poté získal roli v "The Last Sweet Dny Isaac". Po třech letech na turné začal pracovat se společností "A & M Záznamy multi-media/recording artists The Tubes".

V následujících letech dělal choreografie pro televizi, pódiová show, filmy a hudební videa. Vymýšlel choreografie i pro koncerty. Jeho choreografie se objevily ve filmech: ONE FROM THE HEART, PRETTY IN PINK a v mnoha dalších. Byl jeden z prvních v oblasti choreografie hudby a videa. Pracoval s hvězdami jako Madonna, Michael Jackson, Elton John a Diana Ross. Režíroval turné Miley Cyrus/Hannah Montana BEST OF BOTH WORLDS (2007).

Jako režisér debutoval v roce 1988 seriálem HŘÍŠNÝ TANEC. V roce 1993 režíroval HOCUS POCUS. V roce 2006 hned dva filmy THE CHEETAH GIRLS 2 a HIGH SCHOOL MUSICAL ten měl u teenagerů takový úspěch, že dvojka byla rok poté. V roce 2008 měl premiéru v kinech celovečerní film HIGH SCHOOL MUSICAL 3: SENIOR YEAR. Získal dvě ceny Emmy za režii a choreografii zahajovacích a ukončovacích ceremoniálů zimní olympiády 2002 v Salt Lake City a další získal za film MUZIKÁL ZE STŘEDNÍ.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.