Joe Morton

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 18.10.1947

Miesto Narodenia: New York, New York, USA

 

...více

Životopis

Matka Evelyn byla sekretářka a otec Joseph T. Morton sloužil jako důstojník rozvědky. Joe kvůli otcově práci strávil dětství v Evropě a v Japonsku. S matkou a zbytkem rodiny opustili svého otce a odstěhovali se z Německa do NY. V pubertě nejevil o herectví velký zájem, ale to se změnilo během prvního dne na universitě Hofstra na Long Islandu. V říjnu 1984 se oženil Nora Chavooshian. Má tři děti, dcery Hopi a Seta a syna Ara.

Po první roli na Brodway byl obsazen do muzikálu Vlasy (Hair r.1968) a byl nominován na cenu Antoinette Perry za muzikál Raisin (r. 1973). V roce 1984 byl oceněn cenou Caixa de Catalunya za nejlepšího herce ve filmu The Brother from Another Planet. Objevil se ve více než sedmdesáti filmových děl včetně Terminátor 2: Den zúčtování, kde excelentně ztvárnil tvůrce skynetu Dr. Milese Bennetta Dysona. Skvěle zahrál i v celé řadě seriálů. Jeho předností jsou rozhodně emoce, o čemž vypovídá i snímek Miss Evers' Boys, za který vyhrál 3 ceny Emmy v roce 1997. Následovala další řada snímků, kde si většinou zahrál vědce nebo státníky. V roce 2004 se posadil do režisérské židle a vznikl film Sunday on the Rocks. Za film Americký gangster byl nominován hereckým cechem (Screen Actors Guild Awards) za vyjímečný výkon ve filmu.

Joe Morton hraje sice vedlejší role, to se ovšem nevylučuje s jeho hereckým talentem a v budoucnu se s ním snad ještě setkáme.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.