Bernie Mac


(Bernard Jeffrey McCullough)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 5.10.1957

Zemřel: † 9.8.2008

Miesto Narodenia: Chicago, Illinois, USA

Miesto úmrtí: Chicago, Illinois, USA

 

...více

Životopis

Bernie Mac se narodil 5. 10. 1958 v Chicagu ve státě Illinois. Už v mládí bylo vidět, že má nadání se předvádět, což ho přimělo pracovat v šoubiznisu jako komediant.

Bernie se z klubového komika vypracoval až na jednoho z nejžádanějších komediálních umělců, který vystupuje před vyprodanými hledišti divadel po celé zemi. Jeho úspěchy na tomto poli přilákaly pozornost filmového průmyslu. Mac má vlastní televizní pořad The Bernie Mac Show na stanici Fox, který si získal velkou pozornost diváků a v anketě časopisů Time, Entertaiment Weekly a TV Guide se stal jedním z nejoblíbenějších pořadů roku 2001. Tato šou získala ceny Emmy, Peabody Award, dvě ocenění Television Critics Association Award a další dvě ceny NAACP. Sám Mac byl na další Emmy nominován.

Macův tvůrčí potenciál zasahuje i do knižní tvorby – napsal knihy I Ain't Scared of You a Maybe You Never Cry Again, které vyšly v nakladatelstvích MTV/Pocket Books a Regan Books/Harper Collins. S dalšími třemi komiky podniknul turné Kings of Comedy, na jehož základě vzniknul v režii Spike Leeho záznam The Original Kings of Comedy.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.