Jan-Michael Vincent

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 15.7.1944

Miesto Narodenia: Denver, Colorado, USA

 

...více

Životopis

V začátcích své kariéry v 70. letech měl našlápnuto stát se opravdu velkou hvězdou. Měl k tomu všechny předpoklady včetně mužného zjevu. Pamětníci, kteří ho viděli v několika filmech v oné době, možná ani nevědí, jestli tenhleten někdejší sympaťák vůbec žije. Ano, žije, ovšem nijak slavně...

Narodil se 15. července 1944 v Denveru. Měl štěstí, že si ho na konci 60. let povšiml jeden z castingových agentů, kterého zaujal Jan-Michaelův vzhled "pravého amerického kluka". Výsledkem bylo účinkování v několika filmech, ze kterých zaslouží pozornost především výborný western THE UNDEFEATED (1969). Odehrával se v době po americké občanské válce a hvězdnému obsazení dominovali John Wayne a Rock Hudson. Po účinkování v několika televizních filmech se objevil po boku Charlese Bronsona v akčním thrilleru MECHANIK ZABIJÁK (1972). V roce 1975 účinkoval ve dvou filmech, dobře známých i u nás. V atypickém westernu 700 MIL V SEDLE byl jedním z účastníků jezdeckého závodu napříč Amerikou, zatímco v dnes již kultovním snímku MUŽ V KAMIÓNU bojoval coby mladý řidič proti spiknutí dopravních přepravců. Byla to jeho nejslavnější role na plátně (mohl být ještě slavnější, protože byl původně zvažován do role oceánografa Hoopera v Čelistech). Druhou nejslavnější mu přinesla televize v 80. letech, konkrétně v akčním seriálu AIRWOLF (1984-1986). Zde představoval Stringfellowa Hawkea, pilota helikoptéry, který se svým přítelem bojuje proti zločinu.

Už během natáčení seriálu přiznal Jan-Michael problémy s drogami a s alkoholem a po Airwolfu už účinkoval jen v nízkorozpočtových a béčkových filmech. V polovině 90. let se vážně zranil při automobilové nehodě - měl zlomené tři krční obratle a poškodil si hlasivky, následkem čehož má chraplavý projev. Prozatím se naposledy objevil před kamerou v roce 2002 v dramatu WHITE BOY. Jako vyléčený alkoholik nyní preferuje ledový čaj O'Douls, kterého je sám tvůrcem.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.