Anthony Andrews


(Anthony Corin Gerald Andrews)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 12.1.1948

Miesto Narodenia: Londýn, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Anthony Andrews, celým jménem Anthony Corin Gerald Andrews se narodil 12. ledna 1948 v Londýně, matce Geraldine Agnes rozené Cooper - tanečnici a otci Stanley Thomasi Andrewsovi - hudebnímu aranžérovi a dirigentovi. Otec mu zemřel v pěti letech. Vyrostl v londýnské čtvrti Nort Finchley. Ve věku osmi let podstoupil hodiny tance a jeho jevištním debutem byla role Bílého Králíčka v adaptaci pohádky Alenka v říši divů od Lewise Carolla.

Po sérii krátkodobých 'zaskakovacích' prací u filmu jako byl třeba zásobovací, hospodářská či novinářská činnost si zajistil pozici v Chichester Theatre, kde pracoval jako asistent jevištního manažera a později jako zástupce režiséra. V roce 1968 se zúčastnil konkursu na roli ve hře FORTY YEARS ON v produkci Alana Benetta, kde hrál i John Gielgud roli ředitele britské veřejné školy v době druhé světové války. Andrews dostal roli Skinnera, jednoho z dvaceti školáků. Tato role byla pro Andrewse příležitostí si zahrát v tak raném věku po boku již zmíněného Johna Gielguda.

Jeho pozdější kariéra zahrnuje hlavní roli ve filmu BRIDESHEAD REVISITED, kde ztvárnil roli Sebastiana Flyteho. V roce 1982 vyhrál Golden Globe a BAFTA TV Award za toto představení a byl poté nominován na cenu Emmy. Ve Spojených státech je znám především pro ztělesnění role Ivanhoea, stejně tak pro roli Sira Percyho Blakeneye ve filmu THE SCARLET PIMPERNEL z roku 1982. Byl hlavní hvězdou televizního seriálu DANGER UXB vysílaného společností ITV. V tomto seriálu si zahrál roli britského důstojníka pověřeného likvidováním bomb během londýnských náletů za druhé světové války. Seriál byl v USA poprvé vysílán v roce 1979 v Masterpiece Theatre.

Hrál profesora Higginse v jevištním ztvárnění muzikálu MY FAIR LADY (2001) a roli Count Fosca v adaptaci hry THE WOMAN IN WHITE od Andrewa Lloyd Webbera. Byl komentátorem speciálního rozhlasového vysílaní pro BBC 2 k jejímu 21.výročí. Tím vysíláním byl muzikál LES MISERABLES v režii Camerona Mackintoshe, zpívaného v tu dobu osazenstvem muzikálu West End v Mermaid Theatre v Londýně, 8. října 2006. Jeho nejnovější rolí byla postava ministerského předsedy Stanleyho Baldwina v oscarovém snímku KING'S SPEECH.

Je ženatý Georginou Simpson a má s ní tři děti - Joshuu,Jessicu a Amy-Samanthu. Vlastní malou produkční společnost Double A. Při příležitosti 80. narozenin Margaret Thatcher byl na tuto slavnost pozván jako host. Miluje jízdu na koni. V roce 2003 upadl do bezvědomí během představení kvůli intoxikaci vodou, kdy vypil naráz dva galony (10 litrů) vody. Byl mentorem herečky Romy J. Park během jejích studií.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.