Stephen McHattie


(Stephen McHattie Smith)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 3.2.1947

Miesto Narodenia: Antigonish, Nova Scotia, Kanada

 

...více

Životopis

Zkuste říct jméno kanadského herce Stephena McHattieho stovce lidí a čekejte, zda-li někdo bude vědět, o koho se to vlastně jedná. Možná bude rozpoznán podle fotografie, když si jej nějaký šťastlivec nesplete s Lancem Henriksenem. Stephen McHattie se zkrátka nedostal mezi ty ohromně slavné šťastlivce, jejichž jméno řekne denně na světě milion lidí. To však vůbec neznamená, že by nedosahoval jejich hereckých kvalit.

Narodil se v roce 1947 v Novém Skotsku v Kanadě. Ve svých jednadvaceti dokončil Americkou Akademii Dramatických Umění a rázem poté už se začal pohybovat v televizi i filmech. Po několika malých rolích se představil v ústřední úloze televizního filmu JAMES DEAN, kde ztvárnil legendu americké kinematografie. Nebyl to sice snímek z nejsledovanějších, ale McHattie si udělal alespoň nějaké jméno a pokračoval dál v drásavém získávání všemožných druhů rolí.

Mezi desítkami známých i neznámých seriálů (AKTA-X, WALKER TEXAS RANGER, LEXX, KOJAK, STAR TREK, HAPPY TOWN...), béčkových akčních i katastrofických filmů (OHNIVÉ NEBE, VLNA ZABIJÁK, NEBEZPEČNÝ KARIBIK...) nebo filmů normálních, kde si zahrál často spíče čurdy (POLICAJT V BEVERLY HILLS 3, SEKRETÁŘKA...), se dá najít několik vzácnějších partů v "lepších sférách". Několik režisérů totiž dalo McHattiemu šanci, aby se objevil na velkém plátně ve vedlejší, ale významné roli. Aby dali do přednějších linií obsazení zajímavého i charismatického muže. Prvním, kdo jej dokázal nejvíce (a nejspíš nejlépe) využít, byl David Cronenberg.

Začátek DĚJIN NÁSILÍ patří bezpochyby právě McHattiemu. Drsný, nesympatický a chladnokrevný zabiják v černém obleku se do Cronenbergova světa přesně hodí a může se s hrdostí postavit vedle jiných vyšinutých vrahů a násilníků z filmového světa. Nejspíš díky této postavě začíná mít kanadský herec více štěstí na komerčním poli. Stal se záporáckým inkvizitorem ve FONTÁNĚ Darrena Aronofského, vedle Paula Giammattiho se objevil v akční oddychovce SEJMI JE VŠECHNY a v neposlední řadě dělal kapitána záchranným plavidlům v Emmerichově 2012.

Snad na něj také bude nadále spoléhat Zack Snyder, který mu postavou loajalisty ve 300 a starým Nite Owlem ve WATCHMENECH poskytnul další vynikající příležitosti. Snad bude Stephena McHattieho využívat stále více dobrých režisérů, lidé si jej nebudou plést s Lancem Henriksenem, dostane se mu zajímavých rolí a někteří další filmoví fanoušci si zapamatují jeho jméno.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.