Mark Harmon


(Thomas Mark Harmon)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 2.9.1951

Miesto Narodenia: Burbank, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Americký herec Mark Harmon se narodil 2. září 1951 v kalifornském Burbanku. Celým jménem se jmenuje Thomas Mark Harmon. Jeho otec byl slavný fotbalista a nyní je známý sportovní komentátor Tom Harmon a jeho matka je herečka Elyse Knox. Má rovněž dvě sestry Kelly a Kristin, z nichž Kelly je herečka a bývalá úspěšná modelka a Kristin je malířkou.

Mark Harmon se vydal nejprve v otcových stopách, když vystudoval Kalifornskou univerzitu, kde sbíral úspěch jako fotbalista, avšak nakonec dal přednost herecké kariéře. Svůj filmový debut si odbyl v roce 1978 a po řadě televizních filmů a seriálů na sebe výrazně upozornil filmem OBEZŘETNÝ CIZINEC (1986), kde ztvárnil skutečnou postavu, sériového vraha Teda Bundyho (který byl za své zločiny popraven až v roce 1989, takže možná film i viděl). A protože Bundy byl ve své době v jistém smyslu skutečnou celebritou, stal se jí i Mark Harmon a ještě v témže roce jej magazín People vyhlásil nejvíce sexy mužem planety.

Rok 1987 byl pro Marka úspěšný jak po stránce osobní, tak i profesní. Jednak se 21. března 1987 oženil s herečkou Pam Dawber (se kterou žije dodnes a má s ní dva syny Seana Thomase Harmona a Tye Christiana Harmona) a také získal hlavní role v komedii SUMMER SCHOOL a dramatu JAK JSEM TI SLÍBIL. I následující rok Markovi přál, když se objevil v thrilleru Petera Hyamse CALDWELLŮV PŘÍPAD spolu se Seanem Connerym.

Poté následoval dočasný ústup z pozic, aby se pak v roce 1996 vrátil v roli doktora Jacka McNeila v oblíbeném seriálu z lékařského prostředí NEMOCNICE CHICAGO HOPE. Následovala řada více či méně úspěšných, převážně televizních, filmů, aby se v roce 2003 dostal zpět na vrchol kriminálním seriálem z prostředí válečného námořnictva NAMOŘNÍ VYŠETŘOVACÍ SLUŽBA, který těžil z oblíbenosti moderních kriminálních seriálů, plus přidal i konverzační humor a atraktivní prostředí armády jako bonus.

Mark Harmon v televizních seriálech často zosobňuje charismatické, statečné a rozhodné hrdiny a jak dokládá následující historka, tak odvaha a rozhodnost mu nechybí ani v soukromém životě. V roce 1996 zachránil dva mladíky, kteří měli autonehodu před jeho domem. Kladivem ze své garáže rozbil okno na jejich hořícím autě a vytáhl je z něho ven. Zatímco jeho manželka zavolala záchranku a hasiče.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.